Objavljeno: 16.12.2019.

Javna Ustanova "Internacionalna ljekarna/apoteka" Vitez raspisuje javni oglas za prijem u radni odnos

Javna Ustanova "Internacionalna ljekarna/apoteka" Vitez

Na temelju čl. 20a Zakona o radu("Službene novine FBIH"br.26/16 i 89/18) čl.4Uredbe o postupku pijema u radni odnos u javnom sektoru u Kantonu Središnja Bosna(Službene novine KSB br.7/19) i Odluke o potrebi prijema u radni odnos broj: 01-98/19 od 10.12.2019.godine direktor Ustanove Anela Galić, mr.ph raspisuje:

J A V N I  O G L A S
za prijem u radni odnos

  1. Farmaceutski tehničar u ljekarni/apoteci, ogranku, depou,  puno radno vrijeme,
na neodređeno vrijeme,  1 izvršitelj uz probni rad od 3mjeseca,
  1. Spremačica u ljekarni/apoteci, ogranku, depou, puno radno vrijeme, na neodređeno vrijeme,
1 izvršitelj uz probni rad od 3 mjeseca

 Kratak opis radnog mjesta:

Pod 1.

  • izdaje lijekove koji se mogu izdavati bez recepta, kao i druge robe iz djelatnosti poslodavca
  • izrađuju galenske i magistralne pripravke za vanjsku upotrebu
  • izrađuje pripravke koji sadrže supstance iz grupe"remedia separanda i claudenia"uz nadzor magistra farmacije
  • učestvuje u vođenju laboratorijskog dnevnika
  • učestvuje u obradi recepata i drugim administrativnim poslovima
  • vodi računa o zalihama
  • vodi evidenciju rokova
  • poštuje timski rad i doprinosi postizanju zajedničkih ciljeva

Pod 2.

  • odgovara za čistoću objekata, opreme, roba i prilaznih puteva
  • pranje, čišćenje i održavanje stalne higijene portala, oficine, podova u organizacionom jedinicama
  • usisavanje objekta, brisanje prašine sa polica i roba
  • pranje laboratorijskog posuđa
  • učestvuje u specificiranju sredstava za održavanje higijene
  • učestvuje u svim aktivnostima za sprečavanje nastanka infekcija
  • održavanje čistoće sanitarnih prostorija

Uvjeti konkursa:

 a) Opći uvjeti

  • da je državljanin BiH
  • da je stariji od 18godina
  • da ima zdravstvenu i sanitarnu sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta

 b) Posebni uvjeti

Pod 1. farmaceutski tehničar

  • škola zdravstveno usmjerenja -zvanje farmaceutski tehničar
  • položen stručni ispit za zvanje farmaceutski tehničar
  • licenca- odobrenje za rad
  • najmanje 1godina radnog iskustva na poslovima  farmaceutskog tehničara
Pod 2. spremačica
  • osnovna škola
  • poznavanje metodologije održavanja higijene u apoteci
  • poznavanje osnovnih procesa zaštite od infekcija

Napomena: proces izbora kandidata na radno mjesto spremačica zasnivat će se isključivo na razmatranju dostavljene dokumentacije i održanom usmenom ispitu sa kandidatom

Uz potpisanu prijavu na Javni oglas sa kraćom biografijom, kontakt telefonom i adresom stanovanja, sa naznakom na koje se radno mjesto prijavljuje kandidat dostavljaju se i sljedeći dokazi:
Pod 1.

  • dokaz o završenoj srednjoj školi -farmaceutski tehničar
  • uvjerenje o položenom stručnom ispitu
  • licencu za samostalan rad nadležne Komore
  • uvjerenje o državljanstvu
  • potvrda o radnom iskustvu
  • potvrda o prebivalištu(CIPS)
Pod 2.
  • dokaz o završenoj osnovnoj školi
  • potvrda o prebivalištu

Prilikom izbora kandidata prioritet u zapošljavanju imaju kandidati koji po posebnim zakonima imaju prioritet u zapošljavanju  ako uz prijavu dostave uvjerenje kojim to dokazuju.

Prijave sa svim traženim dokumentima (originalima ili ovjerenim kopijama ne starijim od 6 mjeseci) dostaviti preporučeno putem pošte ili lično u ljekarnu na adresu:

JU"Internacionalna ljekarna/apoteka"Vitez
Hrvatskih branitelja 2A
Vitez
sa naznakom " Javni oglas za popunu radnih mjesta za poziciju (navesti poziciju na koju se kandidat prijavljuje) NE OTVARAJ-PRIJAVA NA JAVNI OGLAS

Oglas ostaje otvoren 8 dana od dana njegove posljednje objave.
Neblagovremene i nepotpune prijave neće se uzimati u razmatranje.

Komisija će izvršiti provjeru znanja putem pismenog ispita i obaviti usmeni ispit (iz oblasti vezane za radno mjesto) sa kandidatima koji dostave blagovremene, potpune i potpisane prijave.

Poziv za kandidate na pismeno i usmeno testiranje obavit će se na osnovu kontakt telefona napisanog na prijavi.

Nakon provedenog postupka kandidati će biti obaviješteni o rezultatima Javnog oglasa.