Objavljeno: 22.6.2016.

Završena prva faza izgradnje poslovne zone Šljivčica

U proteklom periodu završeni su radovi na izgradnji prve faze građevinskih radova na probijanju servisne saobraćajnice u Poslovnoj zoni Šljivčica. To je ujedno bio i nastavak  ranije započetih radova.
Cilj ovog projekta jeste provođenje regulacionog plana Poslovne zone Šljivčica, te njeno privođenje kraju tj. osiguranju uvjeta za prodaju parcela.
Radovi podrazumijevaju izgradnju saobraćajnice kroz zonu, vodosnadbijevanje, te oborinsku i fekalnu kanalizaciju.
Zona će omogućiti razvoj novih poslovnih projekata, a što će ujedno i stvoriti  višestruku korist za grad Vitez kako od poreznih prihoda, pa sve do novih radnih mjesta.
Izvođač radova je firma IGM IUT HASKIĆ d.o.o Vitez.
Ukupna vrijednost radova ove faze iznosila je 18.862,53 KM,  a finansirana je iz budžeta općine Vitez.