Objavljeno: 19.5.2022.

Novo sanitetsko vozilo za Dom zdravlja Vitez

Ministarstvo zdravstva Županije Središnja Bosna od prošle godine provodi projekt obnavljanja i nabavke novi sanitetskih vozila za domove zdravlja u KSB.

Vrijednost projekata je 700 000 KM kroz ovaj projekat planirana je nabavka osam novih sanitetskih vozila  za domove zdravlja u KSB.

Od ukupnog iznosa Ministarstvo će izdvojiti oko 60% ukupnih sredstava, samim time cilj je podići kvalitetu zdravstvenih uskluga i sigurnosti pacijenata prilikom transporta pacijenata.

Prvo vozilo stiglo je u DZ Vitez, vrijednost novog sanitetskog vozila je 88.0000 KM, s tim da je resorno Ministarstvo za vozilo je izdvojilo 50.000 KM, a Općina Vitez sufinancirala 30.000 KM , a JU Dom zdravlja Vitez preostali dio sredstava.

Novo sanitetsko vozilo službeno je predao ministar zdravstva i socijalne politike KSB Anto Matić u pratnji općinskog načelnika Borisa Marjanovića i predsjednika OV Vitez Hidajeta Sivre gdje su uručeni su ključevi v.d ravnateljici  DZ Vitez Ani Šimunović.

Izvor: www.vitez.info