Objavljeno: 4.8.2016.

Potpisani ugovori o dodjeli sredstava za Najbolju poslovnu ideju

U kabinetu načelnika općine Vitez  Advana Akeljića danas je upriličeno potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava za najbolju poslovnu ideju . Općina Vitez  je u  maju mjesecu raspisala Javni poziv za odabir korisnika „Grant sredstava“  za najbolju poslovnu ideju, na koji su se mogli prijaviti budući mladi poduzetnici sa prebivalištem na području općine Vitez.
Pravo učešća imala su sva fizička lica, pojedinačno  ili u grupi, starosne dobi od 18 do 40 godina,  koji su imali zanimljivu poslovnu ideju i koji su je željeli realizovati kroz započinjanje svog poslovnog poduhvata.
Po okončanju Javnog poziva oformljena je komisija koju je sačinjavao predstavnik općine Vitez i tri ugledna privrednika. A listu uspješnih kandidata sačinjavaju sljedeći korisnici:
Marko Jukić – „Korištenje web aplikacije i mobitela za online kupovinu autobusnih karata“.
Zehra Delić – „Tradiocionalni obrt, stolarski proizvodi“.
Matea Petrović – „Izrada sistema navodnjavanja kap po kap“.


Iz budžeta općine Vitez sa stavke „poticaj privredi“ izdvojen je  iznos od 21.000,00 KM, koji će biti raspodijeljen korisnicima, a budući mladi poduzetnici će odobrena sredstva moći koristiti u narednih godinu dana.

Ovo  je bila  prilika za mlade i vrijedne ljude sa dobrim poduzetničkim idejama da iste testiraju na tržištu, te svakako da ostvare  veoma dobre rezultate. Na poduzetništvo su se odlučili kako kažu iz mnogo razloga, neki jer nemaju više izbora na tržištu rada, drugi jer imaju ideju i san koji žele realizirati. Bez obzira na  razlog, ako je ideja dobro osmišljena, te prezentirana pravim ljudima i razvijena u adekvatnom okruženju, uspjeh može doći u svakom periodu.

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama