Objavljeno: 12.8.2016.

Javni poziv - Javna rasprava urbanističkog projekta "Plavac"

Služba za imovinsko pravne poslove, katastar i urbanizam poziva sve eventualno zainteresirane stranke, a posebno stanovnike MZ Kruščica, da uzmu aktivno učešće u postupku izrade Urbanističkog projekta „Plavac“ – u sklopu Prostornog plana posebnog obilježja zaštićenog pejzaža/krajolika planine Kruščica - općina Vitez.

Općinsko vijeće Vitez je na svojoj sjednici održanoj dana 31.05.2016.godine donijelo odluku o pristupanju izradi Urbanističkog projekta „Plavac“. U istoj odluci je usvojena i zone obuhvata – granica područja za koji se radi plan.

Cilj izrade ovog planskog dokumenta je planiranje prostora izradom Urbanističkog projekta kao plana „nižeg reda“, a sve u skladu sa stanjem na terenu u granici obuhvata kako je to definirano Prostornim planom posebnog obilježja zaštićenog pejzaža/krajolika planine Kruščica - općina Vitez.

Imajući u vidu navedeno, ovim putem vam se obraćamo sa željom da se aktivno uključite u izradu Urbanističkog projekta „Plavac“, te date svoje mišljenje i sugestije.

Dakle, JAVNO IZLAGANJE Urbanističkog projekta „Plavac“ Vitez biće u Službi za imovinsko pravne poslove, katastar i urbanizam općine Vitez – Prizemlje - u vremenu od 05.08.2016. do 05.09.2016.godine – svakim radnim danom (ponedjeljak-petak) od 11-13h.

Dakle, ovim putem vas molimo da u roku od 15 dana svoje sugestije i mišljenja koja se odnose na gore navedeno dostavite pismenim putem u Službu za imovinsko-pravne poslove, katastar i urbanizam ili ih iznesete na javnoj raspravi, kako bismo iste ukoliko budu opravdane, mogli ugraditi u navedeni prostorno planski akt. Nakon usklađivanja na vaše zadovoljstvo i zadovoljstvo općine Vitez biće usvojen Urbanistički projekt „Plavac“.

JAVNA RASPRAVA BIĆE ODRŽANA U SALI OPĆINE 06.09.2016.GOD. U 15 h.

Služba za imovinsko pravne poslove, katastar i urbanizam