Objavljeno: 25.2.2016.

Šmizlama GKM-a Vitez nagrada publike za najbolju predstavu u Retkovcima

Šmizle i Gradsko kazalište mladih Vitez nastavljaju osvajati publiku i kazališne festivale u regiji. Predstava “Šmizle” GKM-a Vitez proglašena je najboljom predstavom 28. Smotre kazališnog stvaralaštva u Vukovarsko-srijemskoj županiji, koja je održana u Retkovcima.
„Ovo je još jedna potvrda koliko je predstava Šmizle prihvaćena među publikom. Nevjerojatna je naša sinergija s publikom, a posebno nas raduje da smo na svim festivalima na kojima smo nastupili sa Šmizlama, a na kojima publika bira najbolju predstavu, upravo mi bili ti koji su dobili tu nagradu. Za nas ova nagrada ima i posebno značenje, jer smo igranje predstave posvetili našem Filipu, koji je dio ekipe, ali iz zdravstvenih razloga nije bio s nama u Retkovcima. Ovu pobjedu posvećujemo njemu“, kazao je u izjavi za medije Ivan Sajević, voditelj Gradskog kazališta mladih Vitez.

Svečana podjela nagrada u Hrvatskom domu u Retkovcima, kojom je završena 28. Smotra kazališnog stvaralaštva u Vukovarsko-srijemskoj županiji koja je održana pod visokim pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović, održana je sinoć. Vrijedi istaknuti kako je pozornici Hrvatskog doma kulture odigrano ukupno 15 predstava, a nastupilo je 11 amaterski kazališnih družina iz Vinkovaca, Županje, Belog Manastira, Jastrebarskog, Slavonskog Broda, Đurđevca, Nedelišća, zatim Viteza i Gradnića u BiH, Šida u Srbiji.
Mladi kazalištarci iz Viteza ostvarili su novi veliki uspjeh osvojivši nagradu za najbolju predstavu u izboru publike, koja je među 15 predstava najveću ocjenu 4.72 dodijelila upravo predstavi „Šmizle“ Gradskog kazališta mladih Vitez. Nagradu za najbolje glumačko ostvarenje u predstavi “Šmizle” osvojila je Berna Mišković.
“Jako sam sretna što nas publika odlično prihvati gdje god nastupamo, što se potvrdilo i u Retkovcima. Cjelokupan ansambl je pružio odličnu igru i neopisivo smo sretni zbog najljepše i najvrjednije nagrade, a to je nagrada publike. Hvala publici u Retkovcima, kao i našim divnim domaćinima iz Kazališta Mika Živković. Veselimo se novom susretu”, kazala je u izjavi za medije Berna Mišković.

Gradsko kazalište mladih Vitez već narednog vikenda očekuje nastup na 22. Danima hrvatskog pučkog teatra u Hercegovcu (RH), a već u prvoj polovici ožujka planiran je nastup u Mostaru. Za travanj bi trebale biti pripremljene ti premijere, od kojih jedna zajednička produkcija s DIS teatrom iz Banja Luke.

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama