Objavljeno: 25.8.2016.

Milena Bertović pobjednica finalnog takmičenja Sportskih igara mladih BiH u šahu

Nakon 30 bh. gradova, tisuće pređenih kilometara, više od 40.000 učesnika i 18.000 odigranih utakmica, pet dana finala u Sarajevu i milion malih osmijeha, zatvorene su šeste BH Telecom Sportske igre mladih.
Veliki uspjeh Viteškog šaha , nakon pobjede na prvenstvu kantona Milena Bertović je pobjedila i u finalnom takmičenju Sportskih igara mladih koje je održano u Sarajevu.
Ovim prvim mjestom Milena će predstavljati BIH na regionalnom takmičenju koje će se održati u Splitu od 24.08.2016 do 27.08.2016.godine
U konkurenciji 30 bh. gradova   iz kojih su dolazili učesnici zahvaljujući šahu i Mileninom uspjehu  Vitez je  dobio zlatnu medalju.
Škola šaha ŠK Vitez 2013 se još jednom ističe fantastičnim rezultatom gdje se ovim pobjedama dokazuje veliki trud i rad uložen u Viteški sport.

Služba za društvene djelatnosti