Objavljeno: 26.8.2016.

FS Kantona Sarajevo pobjednik na Turniru pionirskih reprezentacija kantonalnih fudbalskih saveza održanog u Vitezu

Četvrti po redu Turnir pionirskih reprezentacija kantonalnih fudbalskih saveza koji organizuje Nogometni  savez Federacije BiH uz tehničku organizaciju FS Srednjobosanskog kantona, igrao se 23. 24. i 25.08.2016 godine u Vitezu na stadionima na Rijeci, Nević Polju i Gradskom stadionu u Vitezu.
Finalna utakmica Turnira pionirskih reprezentacija odigrana je danas u Vitezu na Gradskom stadionu. Turnir je okupio mlade nogometaše iz svih dijelova Federacije BiH, a učestvovalo je 10 kantonalnih nogometnih saveza i oko 250 mladih nogometaša.
U finalu su igrale reprezentacije FS Srednjobosanskog kantona i FS Kantona Sarajevo. Pobjednik turnira je reprezentacija FS Kantona Sarajevo sa maksimalno osvojenim brojem bodova.
Finalnu utakmicu između ovih reprezentacija pratio je i načelnik općine Vitez Advan Akeljić.
Najboljim igračem turnira proglašen je  Andrej Đokanović iz reprezentacije FS Kantona Sarajevo, a najboljim strijelcem turnira Timur Helać, također iz reprezentacije FS Kantona Sarajevo.