Objavljeno: 5.9.2016.

Školska godina počela u školama na području općine Vitez

Nove radosti i uspjesi počeli su danas u svim osnovnim školama na području općine Vitez, za novu školsku 2016/2017 godinu.
Direktori škola i nastavno osoblje pripremili su dobrodošllicu za sve prvačiće kako bi im olakšali prihvatanje nove školske sredine, a neke škole su za svoje đake obezbjedile i prigodne poklone.
Povodom početka nove školske godine načelnik općine Vitez Advan Akeljić i Predsjedavajući općinskog vijeća Tomislav Matić-Bošnjak sa svojim saradnicima posjetili su danas osnovne škole i svim đacima prvih razreda devetogodišnjeg obrazovanja poželjeli sretan i uspješan početak školovanja, i kazali kako je ovo period koji je najvažniji za odgoj i razvoj djece koji treba da ostane obilježen najljepšim uspomenama.

Ove školske godine u prve razrede osnovnih škola na području općine Vitez upisano je oko 262 djece.