Objavljeno: 21.9.2016.

Vrijedna donacija za Dobrovoljno vatrogasno društvo Stari Vitez

Vrijedni članovi DVD-a Stari Vitez  na čelu sa  komandirom Muharemom Čupinom bogatiji su za tri nova vatrogasna vozila sa opremom, hidraulikom, ali i ličnom zaštitnom opremom. Samu vrijednost opreme teško je procijeniti, jer ovo za njih kako kažu predstavlja neprocjenjivu vrijednost.

Gospodin Tomislav Stokić koji je glavni koordinator projekta donacija vlade Tirola za Bosnu i Hercegovinu predao je danas ključeve  tri vatrogasna vozila sa opremom načelniku općine Vitez Advanu Akeljiću, koje je načelnik dalje uručio komandiru DVD-a Muharemu Čupini.

Na temelju molbe viteških vatrogasaca vladi Tirola, dobio sam dopis od njih da provjerim šta se dešava u DVD-u Vitez, odnosno kakvo je stanje i da li bi tim ljudima trebalo pomoći jer se radi o Dobrovoljnom vatrogasnom društvu. Od tog momenta počinje naša saradnja. Prvom prilikom austrijanci su došli i dali svoje ocjene. A osnovni preduslov je bio da rade kako treba, da rade prema evropskim standardima i ono što je bilo vidljivo jeste  da su odmah dobili ocjenu da se krene sa donacijom. Dobrovoljno vatrogasno društvo Stari Vitez  prepoznato je kao jedan dobar primjer rada. U tom smislu ljudi koji provode ovaj projekat žele da se ta vozila i dalje na ovaj način održavaju i pokrajina Tirol, njeni vatrogasci i svi ljudi dobre volje i dalje će pomagati DVD-u Stari Vitez. Čestitam DVD-u Vitez koji se pokazao kao rijedak primjer po načinu rada i jedan od rijetkih primjera da se u Bosni nastavilo sa ovim projektom donacija, kazao je gosp. Tomislav.S

Načelnik općine Vitez  Advan Akeljić zahvalio se vladi Tirola koja je prepoznala rad DVD-a Stari Vitez i kazao kako su rezultati koje vidite i  trenutno stanje opreme i materijalnih sredstava kojima raspolaže Dobrovoljno društvo, pokazatelj koji govori da  općina Vitez ima zadovoljavajuće sigurnosne aspekte iz oblasti protivpožarne zaštite.
Općina Vitez dala je punu podršku DVD-u Vitez, kroz finansijski doprinos u smislu troškova homologacije, registracije, odlaska i dovoza vozila, dakle materijalno tehničkih troškova. Ovo je jedan projekat koji je veoma važan za cijelu općinu Vitez, uz nadu da će se ovakvi pozitivni projekti i dalje nastaviti kada su u pitanju i druge nevladine organizacije na općini Vitez.

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama