Objavljeno: 21.9.2016.

Vrijedna donacija za Dobrovoljno vatrogasno društvo Stari Vitez

Vrijedni članovi DVD-a Stari Vitez  na čelu sa  komandirom Muharemom Čupinom bogatiji su za tri nova vatrogasna vozila sa opremom, hidraulikom, ali i ličnom zaštitnom opremom. Samu vrijednost opreme teško je procijeniti, jer ovo za njih kako kažu predstavlja neprocjenjivu vrijednost.

Gospodin Tomislav Stokić koji je glavni koordinator projekta donacija vlade Tirola za Bosnu i Hercegovinu predao je danas ključeve  tri vatrogasna vozila sa opremom načelniku općine Vitez Advanu Akeljiću, koje je načelnik dalje uručio komandiru DVD-a Muharemu Čupini.

Na temelju molbe viteških vatrogasaca vladi Tirola, dobio sam dopis od njih da provjerim šta se dešava u DVD-u Vitez, odnosno kakvo je stanje i da li bi tim ljudima trebalo pomoći jer se radi o Dobrovoljnom vatrogasnom društvu. Od tog momenta počinje naša saradnja. Prvom prilikom austrijanci su došli i dali svoje ocjene. A osnovni preduslov je bio da rade kako treba, da rade prema evropskim standardima i ono što je bilo vidljivo jeste  da su odmah dobili ocjenu da se krene sa donacijom. Dobrovoljno vatrogasno društvo Stari Vitez  prepoznato je kao jedan dobar primjer rada. U tom smislu ljudi koji provode ovaj projekat žele da se ta vozila i dalje na ovaj način održavaju i pokrajina Tirol, njeni vatrogasci i svi ljudi dobre volje i dalje će pomagati DVD-u Stari Vitez. Čestitam DVD-u Vitez koji se pokazao kao rijedak primjer po načinu rada i jedan od rijetkih primjera da se u Bosni nastavilo sa ovim projektom donacija, kazao je gosp. Tomislav.S

Načelnik općine Vitez  Advan Akeljić zahvalio se vladi Tirola koja je prepoznala rad DVD-a Stari Vitez i kazao kako su rezultati koje vidite i  trenutno stanje opreme i materijalnih sredstava kojima raspolaže Dobrovoljno društvo, pokazatelj koji govori da  općina Vitez ima zadovoljavajuće sigurnosne aspekte iz oblasti protivpožarne zaštite.
Općina Vitez dala je punu podršku DVD-u Vitez, kroz finansijski doprinos u smislu troškova homologacije, registracije, odlaska i dovoza vozila, dakle materijalno tehničkih troškova. Ovo je jedan projekat koji je veoma važan za cijelu općinu Vitez, uz nadu da će se ovakvi pozitivni projekti i dalje nastaviti kada su u pitanju i druge nevladine organizacije na općini Vitez.

Ostale vijesti

22.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na Informativnom sastanku - Otvorenom danu i prvoj mentorskoj sesiji koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

17.5.2019.   Potpisani ugovori o stipendiranju

17.5.2019.   Javni pozivi Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije

17.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na treningu „Upravljanje projektnim ciklusom“ koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

15.5.2019.   JAVNI POZIV ORGANIZACIJAMA CIVILNOG DRUŠTVA/NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA ZA PREDAJU PRIJEDLOGA PROJEKATA

13.5.2019.   J A V N I O G L A S za prodaju neizgrađenog građevnog zemljišta u vlasništvu općine Vitez

13.5.2019.   Obavijest za poljoprivredne proizvođače

10.5.2019.   Obavijest o mogućim velikim vodama za dane 12.-16.05.2019

9.5.2019.   OBAVIJEST o potpisivanju Ugovora o stipendiranju

10.5.2019.   ODLUKA O KONAČNOJ RANG LISTI OPĆINSKIH STIPENDISTA ZA ŠKOLSKU 2018./2019. GODINU

7.5.2019.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos

6.5.2019.   ODLUKA o izboru kandidata za dodjelu plastenika

30.4.2019.   Zahvala za suradnju na proslavi Dana općine Vitez

30.4.2019.   U organizaciji Škole košarke „Prvi koš“ Vitez, pobjednik na 4. GBT košarkaškom kupu za djevojčice – KK „Star“ Fojnica!

30.4.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za javnu raspravu o temama predstojećeg javnog poziva za organizacije civilnog društva koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez