Objavljeno: 23.9.2016.

Saopštenje za javnost

Dana 23.09.2016. godine (petak) održana je sjednica Etičkog vijeća časti općine Vitez, na kojoj se razgovaralo o predstojećim Lokalnim izborima i o pravilima ponašanja u predizbornoj kampanji za političke subjekte koji učestvuju na Lokalnim izborima 2016. godine, a  predstavnici političkih partija u općini Vitez ranije su već potpisali  dokument pod nazivom „Pravila ponašanja u predizbornoj kampanji“ za političke subjekte koji učestvuju na Lokalnim izborima 2016. godine u općini Vitez
Vijeće časti je na sjednici zaključilo da do sada nije bilo kršenja izbornih pravila političkih subjekata, te ovim putem pozivaju sve građane da ukoliko primjete neku vrstu kršenja Izbornog zakona, te ukoliko uoće bilo kakve  nepravilnosti vezane za Lokalne izbore i predizbornu kampanju da iste mogu prijaviti Etičkom vijeću časti općine Vitez.