Objavljeno: 26.9.2016.

Kratki film „Neki novi klinci“ na najvećem online filmskom festivalu

Početkom ovog mjeseca kratki igrani film „Neki novi klinci“ je izabran na najveći online filmski festival pod nazivom "IndieWise". Festival je pokrenuo Bahamski redatelj i poduzetnik Jarrod Knowles s namjerom da svima omogući gledanje nezavisnih filmkih ostvarenja niskog budžeta, da se takmiče, te na kraju dobiju objektivan feedback od kolega iz svijeta filma.
Film „Neki novi klinci“ je nominovan za nagrade u 6 kategorija za mjesec septembar( Najbolji kratki film, Najbolji film na stranom jeziku, Najbolja kinematografija, Najboolji glumac, Najbolji scenarij i Najbolji redatelj),  a  krajem mjeseca ćemo saznati da li su mladi filmaši osvojili jednu od tih nagrada.
 
Ovom prilikom Vas pozivamo da se registrujete na web stranicu 
www.getindiewise.com i glasate za kratki film „Some New Kids“  tako što ćete nakon gledanja filma reći koje je emocije film iz vas izvukao, dodjeliti ocjene i nominovati film u nekoj od kategorija.
 
Bio sam presretan kada sam dobio mail s pozitivnim odgovorom od organizatora festivala. Film je konstantno odbijan od domaćih festivala, što i shvaćam zbog konzervativnosti naše sredine ali i teme koju sam obradio. Evo, u Americi smo prošli što znači da smo napravili nešto dobro. Sada se samo nadati da će nas iduće godine pozvati u Miami na „live event“.  Ovo je dokaz da našem gradu pod hitno treba filmsko udruženje kako bi nastavili učiti i razvijati ozbiljnije projekte jer kinematografija je jedan od najboljih promotora neke države, kazao je scenarist filma Darijo Bošnjak.

Ostale vijesti

22.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na Informativnom sastanku - Otvorenom danu i prvoj mentorskoj sesiji koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

17.5.2019.   Potpisani ugovori o stipendiranju

17.5.2019.   Javni pozivi Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije

17.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na treningu „Upravljanje projektnim ciklusom“ koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

15.5.2019.   JAVNI POZIV ORGANIZACIJAMA CIVILNOG DRUŠTVA/NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA ZA PREDAJU PRIJEDLOGA PROJEKATA

13.5.2019.   J A V N I O G L A S za prodaju neizgrađenog građevnog zemljišta u vlasništvu općine Vitez

13.5.2019.   Obavijest za poljoprivredne proizvođače

10.5.2019.   Obavijest o mogućim velikim vodama za dane 12.-16.05.2019

9.5.2019.   OBAVIJEST o potpisivanju Ugovora o stipendiranju

10.5.2019.   ODLUKA O KONAČNOJ RANG LISTI OPĆINSKIH STIPENDISTA ZA ŠKOLSKU 2018./2019. GODINU

7.5.2019.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos

6.5.2019.   ODLUKA o izboru kandidata za dodjelu plastenika

30.4.2019.   Zahvala za suradnju na proslavi Dana općine Vitez

30.4.2019.   U organizaciji Škole košarke „Prvi koš“ Vitez, pobjednik na 4. GBT košarkaškom kupu za djevojčice – KK „Star“ Fojnica!

30.4.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za javnu raspravu o temama predstojećeg javnog poziva za organizacije civilnog društva koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez