Objavljeno: 10.10.2016.

Županijska smotra "Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje"

Ovogodišnji domaćin Županijske smotre "Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje" bila je Osnovna škola "Vitez" iz Viteza.
Smotra  je održana u petak (07.10.2016.godine) na platou Gradske sportske dvorane u Vitezu.
Veliki broj okupljenih građana i sudionike pozdravile su županijska ministrica obrazovanja, znanosti kulture i sporta, Katica Čerkez, u ime općine Vitez  obratila se i pozdravila nazočne ,Marija Grabovac, a u ime Osnovne škole „Vitez“ iz Viteza obratila se ravnateljica škole, Slavica Šerbetić i poželjela lijepo druženje svim nazočnima.
Nakon svečanog otvaranja Smotre sudionici su u procesiji otišli do župne crkve sv. Jurja u Vitezu gdje je slavljena sveta misa zahvalnica.
Poslije svete mise nastavljeno je druženje i razgledavanje štandova te biranje I.,II. i III. mjesta osnovnih i srednjih škola, uz prigodan domjenak.
Na smotri je sudjelovalo 30 škola, a pobjednici su Osnovna škola „Fra Marijan Šunjić“ iz
Stojkovića i Srednja škola „Novi Travnik“ iz Novog Travnika.
Zahvaljujući prošlogodišnjoj pobjedi Osnovna škola Vitez i gimnazija Katoličkog školskog centra „Petar Barbarić“ iz Travnika ovoga vikenda su predstavile Srednjobosansku županiju na svehrvatskoj smotri u Tuheljskim Toplicama.

Želimo im mnogo uspjeha i dobre rezultate na svehrvatskoj smotri u Tuheljskim Toplicama.

SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI