Objavljeno: 25.10.2016.

PRIJAVLJIVANJE PLANA PROIZVODNJE ZA NAREDNU GODINU REGISTROVANIH POLJOPRIVREDNIH GAZDINSTAVA, PRAVNIH SUBJEKATA I KLIJENATA

Obavještavaju se svi poljoprivredni proizvođači, fizička i pravna lica, koji su upisani u Registar poljoprivrednih gazdinstava i Registar klijenata da u skladu sa članom 6. Pravilnika o načinu i uslovima ostvarivanja novčanih podrški po modelu poticaja proizvodnji, Službene novine Federacije Bosne i Hercegovine, broj 42/10 od 25. jula 2014. godine trebaju da izvrše prijavu plana proizvodnje za 2017. godinu u Službi za poduzetništvo i lokalni razvoj  Općine Vitez.
Sva potrebna uputstva i obrasci za prijavu plana proizvodnje mogu se dobiti i prijaviti u Službi za poduzetništvo i lokalni  razvoj  općine Vitez u kancelariji br.213. najkasnije do 15.11.2016. godine do kada traje prijava plana proizvodnje za narednu godinu.
Napominjemo da poljoprivredni proizvođači koji nisu upisani u Registar poljoprivrednih gazdinstava i Registar klijenata i koji ne izvrše prijavu plana proizvodnje neće moći ostvariti pravo na novčanu podršku u 2017. godini. “Na osnovu člana 6. stav 1. Pravilnika o načinu i uslovima ostvarivanja novčane podrške po modelu poticaja-podrške proizvodnji (Sl. novine F BIH br. 40/10). ste dužni izvršiti prijavu plana proizvodnje za narednu godinu do 15.11. tekuće godine, na Obrascu PPP (OBRAZAC prijave plana proizvodnje), koji možete preuzeti sa web stranice Federalnog ministarstva poljoprivrede vodoprivrede i šumarstva, web stranice Općine Vitez i lično u kancelariji broj 213. u Službi za poduzetništvo i lokalni razvoj i Općine Vitez. Za sve informacije na raspolaganju Vam je kontakt osoba Jusuf Sivro i broj telefona 030 718 217.
Klijent koji ne izvrši prijavu planirane proizvodnje za narednu godinu do Pravilnikom određenog roka neće moći ostvariti pravo na novčanu podršku u narednoj godini.
S poštovanjem,

Stručni saradnik  za poljoprivredu i
             vodoprivredu

Jusuf Sivro