Objavljeno: 18.11.2016.

Obilježen Međunarodni dan tolerancije u Vitezu

Općina Vitez uz potporu Misije OESS u BiH, Koalicije nevladinih udruženja iz Viteza „Razumijevanje“, Udruge sportskih pedagoga Vitez i svih osnovnih škola s područja općine  Vitez je i ove godine obilježila Međunarodni dan tolerancije. Ovo je četvrta godina zaredom da se uz prigodan program obilježi Međunarodni dan tolerancije.
Tom prigodom održane su sportske igre mladih u Gradskoj sportskoj dvorani u Vitezu u srijedu 16.11.2016. godine.
Sportske igre mladih otvorio je općinski načelnik, Tomislav Bošnjak–Matić prigodnim govorom, uputivši poruke mira i tolerancije svim nazočnim.
Učesnici na ovom projektu su bili učenici osnovnih škola, polaznici šestih razreda, njih stotinjak koji su se natjecali u više različitih sportskih disciplina i raspoloženoj publici davali povod za navijanje.
Najuspješnijim učesnicima, koji su kroz sportske igre promovirali vrijednosti tolerancije, uručeni su pehari, majice i drugi prigodni pokloni.

Općina Vitez će i u budućnosti podržavati ovakve i slične projekte koji šalju pozitivne poruke za razumijevanje i toleranciju, kao i bolju budućnost svih nas.

SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI