Objavljeno: 9.12.2016.

Održana prezentacija dokumentarnih filmova sa Viva film festivala

U zgradi HKD“Napredak“ Vitez u okviru kulturnog četvrtka pred znatiželjnim učenicima osnovne škole, prijateljima i poklonicima filmske umjetnosti prikazano je sedam dokumentarnih filmova sa Viva film festivala 2016.
 

  1. THE SALT MAN / Čovjek od soli Iran, Syed Sajad Moosavi, trajanje 17'

  2. IT WENT WELL / Poša' nam je alavija, Croatia, Maja Bošković / Renata Lučić, trajanje 18'

  3. UNESCO, CITIES WE LOVE / UNESCO, gradovi koje volimo,Spain, Hervé Tirmarche, trajanje 10'

  4. NATURE NEEDS YOU / Priroda te treba, Australia, Mark Pearce, trajanje 10'

  5. SIBENIK-KNIN COUNTY: WAINTING FOR YOU / Šibensko-kninska županija: čekamo na vas, Croatia, Ivan Perić, trajanje 5'

  6. THE WAY OF LIFE / Način života, Spain, Ana Maria Carrasco Munoz 4.30 '

  7. DALMATIA ULTRA TRAIL / Dalmacija Ultra Trail,Croatia, Ivan Perić trajanje 5'

 
Nazočne su pozdravili i zahvalili na dolasku Marija Grabovac, pomoćnik načelnika za društvene djelatnosti Općine Vitez kao organizator događaja i Zoran Kupreškić, predsjednik HKD“Napredak“ Vitez. Osnovne informacije o filmovima koji su prikazani kao i ideju festivala predstavio je  Ratko Orozović, filmski reditelj.
No, ova priča ne završava na tome, nego se nastavlja kroz naredna tri dana sa filmskim radionicama u kojima će mladi kroz predavanja, vježbe, snimanja i montažu stvoriti dokumentarni film o sebi, svojoj okolini, zaštiti okoliša, događajima i problemima koji nastaju u toj interakciji. Teme proizlaze iz životnih situacija koje ih okružuju, problemima, samoopažanja i mašte. Radionice će se održati u zgradi općine (petak, subota i nedjelja).
Vjerujemo da je ovo samo početak suradnje sa ekipom iz Udruženja“Viva“ koja može prerasti u jednu lijepu priču kojoj se općina Vitez raduje.

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama