Objavljeno: 28.2.2017.

Općina Vitez osigurala pakete hrane za Rome

Općinski načelnik Tomislav Bošnjak Matić  je u suradnji sa predstavnicima romske populacije u Vitezu u ponedjeljak(27.02.2017.g.)podijelio pakete pomoći u hrani i higijenskim potrepštinama  za sve romske obitelji  iz naselja Sofa i Očice.
Podijeljeno je ukupno 115 paketa pomoći.
Nazočnim stanovnicima tih naselja obratili su se pored načelnika i pomoćnica načelnika Marija Grabovac te predstavnik romske populacije Sabahudin Tahirović koji je tom prilikom izrazio zahvalnost  općini Vitez  i načelniku na pomoći i razumijevanju za tešku materijalnu i socijalnu situaciju u kojoj se nalaze romi.
Općinski načelnik je iskazao spremnost da i dalje radi na poboljšanju kako infrastrukture u tim naseljima tako i u drugim oblastima života značajnim za ovu populaciju a sve u cilju stvaranja što boljih uvjeta življena,rada i obrazovanja roma.
Iskazana je spremnost za buduće sastanke sa romima  kako bi se identificirali prioritetni problemi sa kojima se susreće ova populacija a koji će biti predmetom budućeg riješavanja.


Služba za društvene djelatnosti