Objavljeno: 6.3.2017.

Maškare u Vitezu

Pokladni je utorak posljednji dan prije  Pepelnice, odnosno Čiste srijede koji označava početak Korizme.
Kao i svake godine  u Vitezu su i ovaj put obilježeni pokladni dani.
Na pokladni utorak veliki broj maškara prošao je ulicama grada u defileu koji je organizirao HKD'' Napredak'' u suradnji sa dječjim vrtićom, školama,  plesnim i pjevačkim grupama te brojnim građanima.
Nekoliko maskiranih skupina krenulo je već ranom zorom u obilazak javnih ustanova poduzeća  i firmi kako bi pjesmom, svirkom i šalama podsjetili na poklade i običaje koji se u našem kraju njeguju već dugi niz godina.
Okupljanje maškara bilo je u poslijepodnevnim satima na gradskom trgu odakle je kolona maškara predvođena članovima HKD Napredak zajedno sa strašnim zmajem i vojnicima krenula kroz grad i s pjesmom i svirkom pozdravljala oduševljene građane.
Centralna manifestacija održana je na gradskom trgu uz bogat kulturno zabavni program.
 
Mnogi su se složili da su ove godine vidjeli najljepše i najbrojnije maškare u Vitezu.
Da je bilo lijepo i veselo govore i ove fotografije.Služba za društvene djelatnosti