Objavljeno: 6.3.2017.

Maškare u Vitezu

Pokladni je utorak posljednji dan prije  Pepelnice, odnosno Čiste srijede koji označava početak Korizme.
Kao i svake godine  u Vitezu su i ovaj put obilježeni pokladni dani.
Na pokladni utorak veliki broj maškara prošao je ulicama grada u defileu koji je organizirao HKD'' Napredak'' u suradnji sa dječjim vrtićom, školama,  plesnim i pjevačkim grupama te brojnim građanima.
Nekoliko maskiranih skupina krenulo je već ranom zorom u obilazak javnih ustanova poduzeća  i firmi kako bi pjesmom, svirkom i šalama podsjetili na poklade i običaje koji se u našem kraju njeguju već dugi niz godina.
Okupljanje maškara bilo je u poslijepodnevnim satima na gradskom trgu odakle je kolona maškara predvođena članovima HKD Napredak zajedno sa strašnim zmajem i vojnicima krenula kroz grad i s pjesmom i svirkom pozdravljala oduševljene građane.
Centralna manifestacija održana je na gradskom trgu uz bogat kulturno zabavni program.
 
Mnogi su se složili da su ove godine vidjeli najljepše i najbrojnije maškare u Vitezu.
Da je bilo lijepo i veselo govore i ove fotografije.Služba za društvene djelatnosti 

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama