Objavljeno: 15.3.2017.

Misija OSCE u BiH partner općini Vitez-izrada Akcionog plana Strategije omladinske politike općine Vitez za 2017.g.

Nakon uspješno završene izrade Strategije komuniciranja s javnošću, koja je usvojena od strane općinskog vijeća krajem 2015.godine, u čijoj izradi su kao partneri sudjelovali
predstavnici Misije OSCE-a u BiH, ukazala se mogućnost i inicijativa da se ta suradnja nastavi  i kroz izradu Strategije omladinske politike, što su obje strane i prihvatile uz obostrano zadovoljstvo.
Općinski načelnik je imenovao Povjerenstvo i dodijelio mu zadatak izrade Nacrta dokumenta,  što je Povjerenstvo i uradilo. Prijedlog Strategije omladinske politike općine Vitez je usvojilo općinsko vijeće na prvoj sjednici održanoj u 2017.godini.
Dokument je planiran za razdoblje od pet godina, s tim da za svaku godinu Povjerenstvo priprema Akcioni plan, a općinski načelnik ga potpisuje. 
U cilju izrade što kvalitetnijeg Akcionog plana za 2017.g. jučer (14.03.2017.g.) je održana  radionica u FC BiH Vitez sa ciljanom grupom mladih ljudi (predstavnici vijeća učenika, omladinske organizacije, i dr.) i ljudi koji rade u institucijama i ustanovama sa mladim ljudima, ali i predstavnicima OSCE-a kao i predstavnicima zakonodavne i izvršne vlasti općine Vitez.
Nazočne su pozdravili Cristiano Barale, šef Terenskog ureda Misije OSCE-a Travnik i Tomislav Bošnjak-Matić, općinski načelnik, kazavši da je dio posla urađen, dokument stoji pred nama, ali svi mi moramo sebi dati zadatak da ono što stoji u dokumentu ugleda svjetlo dana i bude realizirano. Stategija je prezentirana na radionici uz dosta dobra objašnjenja sedam oblasti koje su obrađene u ovom dokumentu, kao i analiza provedbe prethodne Strategije.
 
Radionica je iskorištena i kao prilika da se Misiji OSCE u BIH zahvali na dosadašnjoj uspješnoj suradnji i potpori, a što su učinili općinski načelnik i predsjenik općinskog vijeća uručivši predstavnicima OSCE-a zahvalnicu i skromne poklone.
 

 

Služba za društvene djelatnosti 

Ostale vijesti

17.9.2021.   VIVA FILM FESTIVAL OD 22.09 - 26.09.2021

17.9.2021.   J A V N I P O Z I V za učešće u javnoj raspravi za dodjelu koncesije za izvorište vode za piće “Sedra” u naselju Lupac

16.9.2021.   Promocija druge faze projekta“Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novoodabranih partnerskih jedinica lokalne samouprave

14.9.2021.   Obavijest o održavanju prezentacije trase brze ceste kroz PC-96 Vitez

11.9.2021.   JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

6.9.2021.   Čestitka za početak nove školske godine

2.9.2021.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

31.8.2021.   Načelnik općine Jakšić iz Republike Hrvatske sa suradnicima posjetio Općinskog načelnika

30.8.2021.   ŠAHOVSKI KLUB VITEZ 2013 POBJEDNIK PRVENSTVA ŠAHOVSKOG SAVEZA HERCEG BOSNE

23.8.2021.   IZMJENA I PRODUŽENJE TRAJANJA JAVNOG POZIVA ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021.GODINU

11.8.2021.   INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

18.8.2021.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

4.8.2021.   JAVNI POZIV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

29.7.2021.   Uručene plakete i priznanja Općine Vitez

28.7.2021.   Obavijest o prestanku snabdijevanja pitkom vodom