Objavljeno: 10.3.2016.

Općinsko vijeće održalo 33. sjednicu

Općinsko vijeće Vitez dana 09.03.2016.godine je održalo 33. sjednicu na kojoj je razmatrano i usvojeno Izvješće o izvršenju proračuna i proračunske rezerve općine Vitez za 2015. godinu. Prihodi proračuna općine Vitez za 2015. godinu ostvareni su u iznosu od 6.247.182 KM. U odnosu na isti period 2014. godine ostvareni prihodi su veći za 7%, odnosno u masi sredstava za 504.190 KM više. Jednoglasno je usvojena Informacija o poljoprivrednom zemljištu na području općine Vitez.
 
Na današnjoj sjednici usvojena je Informacija o upravljanju komunalnim otpadom, u kojoj je između ostalog spomenuta moguća izgradnja Regionalne deponije zasnovane na "Zero waste" tehnologiji. Radi se o najsuvremenijoj tehnologiji koja je u skladu sa svjetskim standardima i trendovima upravljanja otpada i zaštite okoliša. Navedena tehnologija upravljanja otpadom omogućava i realizaciju strateških opredjeljenja Općine u poboljšanju ukupne infrastrukture (grijanje grada, tretman otpadnih voda, proizvodnju bio gasa,mineralnog đubriva).
 
Sa 17 za i 4 suzdržana glasa usvojen je Prijedlog odluke o usvajanju i provođenju „Prostornog plana posebnog obilježja zaštićenog pejzaža/krajolika planine Kruščice, kojeg su prethodno izložili predstavnici  Nositelja izrade Plana sa IPSA instituta iz Sarajeva. Prostorni plan posebnog obilježja zaštićenog pejzaža/krajolika planine Kruščice, dokument je od iznimnog značaja za početak procesa zaštite planine Kruščice, njenih prirodnih resursa, ali i korištenja tog područja u svrhu promocije kulture življenja, rekreacije, turizma, sporta i kontroliranih gospodarskih aktivnosti. Prijedlog Prostorno plana je izrađen u skladu sa zakonom utvrđenoj regulativi i metodologiji, te uz dostavljene Smjernice Nositelja pripreme Plana, koje su sadržane u Zapisniku o provedenoj javnoj raspravi, te isti dostavio Nositelju pripreme, koji ga je dao na razmatranje Općinskom vijeću. Priprema, izrada i realizacija svih pojedinačnih faza pri izradi „Prostornog plana posebnog obilježja zaštićenog pejzaža/krajolika planine Kruščice“ rade se u skladu sa  Zakonom o prostornom uređenju, Uredbom o jedinstvenoj metodologiji za izradu planskih dokumenata, kao i drugim zakonskim i podzakonskim propisima.
 
Vijećnici su sa 2 suzdržana i 20 glasova za usvojili Prijedlog odluke o izmjeni i dopuni Regulacionog plana „Poslovnog centra PC-96-2  Vitez“ - Fero-Pack, te su jednoglasno usvojili Prijedlog odluke o priznavanju troškova uređenja građevinskog zemljišta na lokalitetu „PC-96 2“.
 
Došlo je do izmjene u sastavu vijećnika, te je umjesto dosadašnjeg vijećnika Pere Gudelja, na vijećničku dužnost stupila Ankica Martić.

Ostale vijesti

22.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na Informativnom sastanku - Otvorenom danu i prvoj mentorskoj sesiji koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

17.5.2019.   Potpisani ugovori o stipendiranju

17.5.2019.   Javni pozivi Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije

17.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na treningu „Upravljanje projektnim ciklusom“ koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

15.5.2019.   JAVNI POZIV ORGANIZACIJAMA CIVILNOG DRUŠTVA/NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA ZA PREDAJU PRIJEDLOGA PROJEKATA

13.5.2019.   J A V N I O G L A S za prodaju neizgrađenog građevnog zemljišta u vlasništvu općine Vitez

13.5.2019.   Obavijest za poljoprivredne proizvođače

10.5.2019.   Obavijest o mogućim velikim vodama za dane 12.-16.05.2019

9.5.2019.   OBAVIJEST o potpisivanju Ugovora o stipendiranju

10.5.2019.   ODLUKA O KONAČNOJ RANG LISTI OPĆINSKIH STIPENDISTA ZA ŠKOLSKU 2018./2019. GODINU

7.5.2019.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos

6.5.2019.   ODLUKA o izboru kandidata za dodjelu plastenika

30.4.2019.   Zahvala za suradnju na proslavi Dana općine Vitez

30.4.2019.   U organizaciji Škole košarke „Prvi koš“ Vitez, pobjednik na 4. GBT košarkaškom kupu za djevojčice – KK „Star“ Fojnica!

30.4.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za javnu raspravu o temama predstojećeg javnog poziva za organizacije civilnog društva koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez