Objavljeno: 20.4.2017.

Informacija o održanoj 4. sjednici Općinskog vijeća Vitez

Na svojoj  4. redovnoj sjednici održanoj dana 19.4.2017.godina Općinsko vijeće Vitez je usvojilo 13 različitih akata, a između ostalog po prijedlogu Ocjenjivačkog suda  jednoglasno je usvojena odluka  o dodjeli javnih priznanja općine Vitez za 2017. godinu, a u  povodu obilježavanja 28. travnja/aprila - Dana općine Vitez i to:I. PLAKETA OPĆINE VITEZ:1.UKRAS d.o.o Vitez-za ukupan doprinos u razvoju unutrašnje i vanjske trgovine; 2. MUŠKA PJEVAČKA SKUPINA “KRČEVINE”-za postignute rezultate u  sveukupnim tradicionalnim aktivnostima; i 3. SENAD OMANOVIĆ-za postignute izuzetne profesionalne rezultate. II. POSMRTNO PRIZNANJE OPĆINE VITEZ -HAMID  TOPOLJAK-za doprinos u afirmaciji vrijednosti položaja i ugleda Viteza u zemlji i inostranstvu. Javna priznanja će  se uručiti na svečanoj sjednici Općinskog vijeća povodom Dana općine Vitez.
Također jednoglasno su usvojeni Programi rada za 2017.g.:JU Centar za socijalni rad Vitez ;JU Dječiji vrtić  Vitez za pedagošku 2016/2017. godinu; i JU Dom zdravlja Vitez. Jednoglasno je donesen i Zaključak o usvajanju Izvješća o radu Općinskog javnog pravobraniteljstva Vitez za općine Vitez i Busovača  za 2016. godinu.
Na prijedlog Komisije za izbor i imenovanja donijeta su i RJEŠENJA o imenovanju Etičkog vijeća časti; i o imenovanju Povjerenstva/Komisije za izradu plana korištenja javnih površina. Usvojene su i Odluke o izmjeni i dopuni odluke  o zonama sanitarne zaštite i zaštitnim  mjerama izvorišta „Kruščica“;O postupku javnog natječaja za raspolaganje nekretninama u vlasništvu općine Vitez;O izmjeni i dopuni  Regulacionog plana stambenog naselja  „Grgino polje“ (Dragan Blaž);O o izmjeni i dopuni  Regulacionog plana VITEZ „CENTAR 1“ (Željo Šarić), te Rješenje o izuzimanju uz naknadu neizgrađenog građevinskog zemljišta (Zeir Akeljić).
                                                                                                      
 

                                                                                                                     Stručna služba
 

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama