Objavljeno: 27.4.2017.

Najbolji literarni radovi

U povodu obilježavanja Dana općine Vitez i ove godine nagrađeni su  najbolji literarni radovi učenika osnovnih i srednjih škola s područja općine Vitez. Svečanost  proglašenja najboljih i uručenje nagrada najboljima upriličena  je jučer u sali općine Vitez. Ravnatelje, nastavnike, roditelje i učenike pozdravili su općinski načelnik, Tomislav Bošnjak-Matić i predsjednik općinskog vijeća, Hidajet Sivro ukazujući na važnost i značaj pisane riječi praveći paralelu sa vremenom u kojem živimo.
Zadane teme za učenike osnovnih škola bile su: Sreća je, Moj doprinos gradu i Moja prva ljubav.

Nagrade su osvojili :
1. mjesto Emana Mangafić za lirski zapis Moja prva ljubav, O.Š."Vitez"
2. mjesto Valentina Križanac za pjesmu Sreća je, O.Š."Dubravica"
3. mjesto Dario Visković za prozni uradak Sreća je, O.Š."Bila"

Zadane teme za učenike srednjih škola bile su: Moja sjećanja i očekivanja, Moj glas za ljudska prava i mir, Lijepa riječ i gvozdena vrata otvara.

Nagrade su osvojili:
1. mjesto Klara Bošnjak-Matić za prozni uradak Moj glas za ljudska prava i mir, S.Š. "Vitez"
2. mjesto Amra Hrustić za prozni uradak Moja sjećanja i očekivanja, M.S.Š. "Vitez"
3. mjesto Doris Petrušić za prozni uradak Lijepa riječ i gvozdena vrata otvara, S.Š.Vitez

Učenici koji su osvojili prvo mjesto  nazočnima su pročitali svoje radove, a po njihovim reakcijama i opravdali dodijeljenu im nagradu. Nagrade su uručili načelnik i predsjednik općinskog vijeća, nakon čega je sa svim nagrađenima napravljena i zajednička fotografija.

Zahvaljujemo svim školama koje su se odazvale na raspisani natječaj i time dale svoj doprinos u obilježavanju Dana općine Vitez.

Pobjedničke radove možete pogledati na linkovima ispod:

Osnovna škola

Srednja škola