Objavljeno: 11.5.2017.

Ministrica Katica Čerkez održala sastanak sa ravnateljima svih škola na području Općine Vitez

U uredu općinskog načelnika Tomislava Bošnjaka Matića jučer je održan sastanak ministrice obrazovanja,znanosti,kulture i sporta Kantona Središnja Bosna, Katice Čerkez i svih ravnatelja osnovnih i srednjih škola sa područja općine Vitez.
Razgovori su vođeni na nekoliko tema od kojih izdvajamo:
brojnost učenika i upisna politika ,uvjeti rada i opremljenost škola,informacija i razgovori o problemima viška prosvjetnih djelatnika  i njihovom zbrinjavanju u narednom periodu,upisima prvašića i kategorizaciji djece od strane stručnog povjerenstva,rješavanje imovinsko pravnih odnosa u pojedinim školama,nabavci udžbenika za prvi i drugi razred devetogodišnjeg obrazovanja i dr.
U dvosatnom razgovoru dotaknute su i druge teme kao što su grijanje škola i prijevoz učenika,postavljana su pitanja i davani odgovori na nedoumice sa kojima se susreću škole u svome radu.
Načelnik je također istakao u kom obliku općina pomaže rad škola i što se sve čini na tome planu.
Zajednički je zaključak da ovakvih sastanaka treba više kao bi se razmijenila mišljenja i sagledala stvarna situacija i potrebe u školama.
Zahvaljujući ministrici na dolasku i njenoj spremnosti da i dalje pomaže škole na području naše općine,općinski načelnik je izrazio nadu da međusobnom komunikacijom i zajedničkim djelovanjem možemo doprinijeti boljem stanju i radu u školama na opće zadovoljstvo svih.


Služba za društvene djelatnosti
 

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama