Objavljeno: 30.5.2017.

Dodjela certifikata za filmske radionice

Udruženje Viva iz Sarajeva je u partnerstvu sa općinom Vitez organiziralo filmske radionice u prosincu 2016.godine pod nazivom "Dokumentarni film od ideje do realizacije".  Grupa mladih ljudi, entuzijasta, njih trinaest, su na ovim radionicama stekli osnove iz filmskog jezika i filmske pismenosti, te pripremili kratki dokumentarni film iz oblasti omladinski film za festival koji će se održati 13.-17.09.2017.godine u Sarajevu. Projekcije filmova biti će prikazane i u Vitezu jer je općina Vitez partner Viva film festivala.
Ovaj festival je  domaći i međunarodni takmičarski filmski festival umjetničkih ostvarenja u oblasti dokumentarnog filma rađenog tehnikom filmskog ili video (elektronskog) zapisa.
 
Našim mladim entuzijastima, polaznicima filmske radionice su (24.05.2017.g.) u sali općine Vitez uručeni certifikati od strane  predstavnika Udruženja Viva iz Sarajeva, te upućene pohvale za dokumentarni film koji su napravili, a koji ćemo imati priliku vidjeti na samom festivalu.
 

                                                                  SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI