Objavljeno: 15.11.2017.

Obilježen Međunarodni dan tolerancije u Vitezu

Općina Vitez uz potporu Misije OESS u BiH, Koalicije nevladinih udruženja iz Viteza „Razumijevanje“, Udruge sportskih pedagoga Vitez i svih osnovnih škola s područja općine  Vitez je i ove godine obilježila Međunarodni dan tolerancije. Ovo je peta godina zaredom da se uz prigodan program obilježi Međunarodni dan tolerancije.
Tom prigodom održane su sportske igre mladih u Gradskoj sportskoj dvorani u Vitezu u srijedu 15.11.2017. godine.
Sportske igre mladih otvorio je općinski načelnik, Tomislav Bošnjak–Matić prigodnim govorom, uputivši poruke mira i tolerancije svim nazočnim.
Učesnici na ovom projektu su bili učenici osnovnih škola, polaznici šestih razreda, njih stotinjak koji su se natjecali u više različitih sportskih disciplina gdje je do izražaja došla  koordinacija, agilnost, fleksibilnost i preciznost samih učesnika.
Ekipe su nosile nazive poznatih europskih nogometnih klubova: Real Madrid, Barcelona, Arsenal i  Bayern. Pobjednik današnjih sportskih igara je ekipa Real Madrid-a.
Najuspješnijim učesnicima, koji su kroz sportske igre promovirali vrijednosti tolerancije, uručene su medalje, majice i drugi prigodni pokloni.

Općina Vitez će i u budućnosti podržavati ovakve i slične projekte koji šalju pozitivne poruke za razumijevanje i toleranciju, kao i bolju budućnost svih nas.

SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama