Objavljeno: 1.4.2016.

Obavijest za vlasnike/korisnike stambenih i poslovnih prostoraObavještavaju se vlasnici / korisnici stambenih i poslovnih prostora da su u skladu sa čl.19.Odluke o komunalnom redu općine Vitez, dužni  održavati te prostore i njihovu neposrednu okolinu u čistom i urednom stanju. Dvorišta i vrtovi moraju se redovno održavati u čistom i urednom stanju,o čemu se staraju vlasnici odnosno korisnici tih površina.
To podrazumjeva održavanje staklenih površina (prozora,vrata,izloga)  čišćenje smeća, čišćenje korova i kamenja, košenje trave, odvoz suhi grana, održavanje cvjetnjaka i drugih nasada na zelenim površinama u neposrednoj okolini tih objekata.
Tako će grad i neposredna okolina na zadovoljstvo sviju nas  biti  uredniji i ljepši.
U slučaju nepoštivanja ove odredbe  novčanom kaznom u iznosu od 100 do 1.000,00 KM kazniti će se pravno lice, a u iznosu od 50 do 500KM odgovorno lice kao i lice koje ličnim radom obavlja obrtničku,ugostiteljsku ili drugu djelatnost i građanin.
 

                                               SLUŽBA ZA OPĆU UPRAVU
 
                              Žiško Enisa