Objavljeno: 1.12.2017.

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST

Povodom objave na Facebook stranici gospođe Azre Hrustić - Šehić na nemile događaje i dešavanja oko čitanja presude na sudu u Hagu i smrti generala Slobodana Praljka, a koja je dovela do negodovanja šire javnosti, dajem sljedeće priopćenje:
 
Gospođa Azra Hrustić-Šehić nije uposlenica općine Vitez nego je Volonterka Ministarstva pravosuđa i uprave Kantona Središnja Bosna Travnik, raspoređena u općinu Vitez na period od godinu dana na temelju ugovora o volontiranju sa navedenim ministarstvom.
 
Smatram da je gospođa Azra, iako nije uposlenica općine, dužna da se pridržava pravila i kodeksa lijepog ponašanja kao i svi djelatnici općine Vitez, te da se treba suzdržati od objave ovakvih i sličnih sadržaja u buduće.
 

 
 

                                                                    OPĆINSKI NAČELNIK
 
                                                                 Tomislav Bošnjak-Matić