Objavljeno: 14.12.2017.

Prezentacija aktivnosti koalicije "Razumijevanje" iz Viteza

Godine 2013. OSCE Misija u BiH je okupila određeni broj NVO-a s područja općine Vitez s ciljem jačanja društvene povezanosti, promoviranja tolerancije, borbe protiv mržnje i predrasuda, te je podržala uspostavu koalicije NVO-a Razumijevanje Vitez.
Iste godine je ostvarena suradnja s općinskim vlastima te kao rezultat te suradnje Općina Vitez je usvojila Općinski akcioni plan kohezije u zajednici, među prvim općinama u BiH.
Koalicija uz snažnu podršku OSCE Misije u BiH i općine Vitez nastavlja s raznim aktivnostima s ciljem promocije tolerancije, suživota, izgradnji društva bez predrasuda pogotovo kada govorimo o nacionalnim manjinama ili osobama s invaliditetom, jer sve međusobne razlike ne smiju biti prepreka zajedničkom životu.
Na sastanku koji se održao 13.12.2017. godine u prostorijama Centra za mlade, načelnik općine Vitez, šef terenskog ureda OSCE Msiije u BiH s sjedištem u Travniku, predstavnici općinske administracije, članovi koalicije Razumijevanje, kao i simpatizeri su se podsjetili svih aktivnosti koje su se implementirale u protekle 4 godine s posebnim osvrtom na 2017. godinu, te su iznijeli  viđenje o radu koalicije i ideje za buduće projekte.
Na sastanku su se s prigodnim riječima obratili načelnik općine i predstavnik OSCE Misije, koji su naglasili da postoji potreba snažno ojačati komunikaciju civilnog društva s ciljem ostvarivanja ideja ili radi rješavanje zajedničkih pitanja. U toku sastanka je predstavljen novi logo koalicije, pod kojim će članovi i simpatizeri djelovati u narednom periodu.Služba za društvene djelatnosti
 

Ostale vijesti

18.2.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

18.2.2020.   Obavijest kandidatima koji su se prijavili na Javni oglas za prijem u radni odnos u JKP“Vitkom“ d.o.o. Vitez

12.2.2020.   J A V N I K O N K U R S za prijem pripravnika sa visokom stručnom spremom u općinski organ uprave Općine Vitez

11.2.2020.   Informacija o nastavku projekta rekonstrukcije vodovodne mreže BP Petrol-Ahmići, općina Vitez

11.2.2020.   Karate klub "Ipon" Vitez uručio zahvalnicu načelniku

31.1.2020.   JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na određeno i neodređeno vrijeme - JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez

29.1.2020.   Poziv na predavanje "Ishrana muznih grla"

28.1.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

27.1.2020.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

22.1.2020.   ODLUKA o izboru kandidata za dodjelu sredstava za podršku poljoprivredi u 2019 godini

21.1.2020.   Javna ustanova DOM ZDRAVLJA VITEZ raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos doktora medicine

21.1.2020.   OBAVIJEST ZA AŽURIRANJE PODATAKA U RPG I RK BAZI

20.1.2020.   J A V N I P O Z I V Izbjeglicama iz Bosne i Hercegovine, raseljenim osobama u Bosni i Hercegovini i povratnicima u Federaciju Bosne i Hercegovine

17.1.2020.   JAVNI OGLAS za izbor kandidata za dodjelu specijalizacije - JU Dom zdravlja Vitez

16.1.2020.   NATJEČAJ za dodjelu studentskih stipendija za školsku 2019./2020. godinu