Objavljeno: 14.12.2017.

Prezentacija aktivnosti koalicije "Razumijevanje" iz Viteza

Godine 2013. OSCE Misija u BiH je okupila određeni broj NVO-a s područja općine Vitez s ciljem jačanja društvene povezanosti, promoviranja tolerancije, borbe protiv mržnje i predrasuda, te je podržala uspostavu koalicije NVO-a Razumijevanje Vitez.
Iste godine je ostvarena suradnja s općinskim vlastima te kao rezultat te suradnje Općina Vitez je usvojila Općinski akcioni plan kohezije u zajednici, među prvim općinama u BiH.
Koalicija uz snažnu podršku OSCE Misije u BiH i općine Vitez nastavlja s raznim aktivnostima s ciljem promocije tolerancije, suživota, izgradnji društva bez predrasuda pogotovo kada govorimo o nacionalnim manjinama ili osobama s invaliditetom, jer sve međusobne razlike ne smiju biti prepreka zajedničkom životu.
Na sastanku koji se održao 13.12.2017. godine u prostorijama Centra za mlade, načelnik općine Vitez, šef terenskog ureda OSCE Msiije u BiH s sjedištem u Travniku, predstavnici općinske administracije, članovi koalicije Razumijevanje, kao i simpatizeri su se podsjetili svih aktivnosti koje su se implementirale u protekle 4 godine s posebnim osvrtom na 2017. godinu, te su iznijeli  viđenje o radu koalicije i ideje za buduće projekte.
Na sastanku su se s prigodnim riječima obratili načelnik općine i predstavnik OSCE Misije, koji su naglasili da postoji potreba snažno ojačati komunikaciju civilnog društva s ciljem ostvarivanja ideja ili radi rješavanje zajedničkih pitanja. U toku sastanka je predstavljen novi logo koalicije, pod kojim će članovi i simpatizeri djelovati u narednom periodu.Služba za društvene djelatnosti
 

Ostale vijesti

23.9.2021.   Poziv na javnu raspravu - izdavanje prethodne vodne suglasnosti

17.9.2021.   VIVA FILM FESTIVAL OD 22.09 - 26.09.2021

17.9.2021.   J A V N I P O Z I V za učešće u javnoj raspravi za dodjelu koncesije za izvorište vode za piće “Sedra” u naselju Lupac

16.9.2021.   Promocija druge faze projekta“Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novoodabranih partnerskih jedinica lokalne samouprave

14.9.2021.   Obavijest o održavanju prezentacije trase brze ceste kroz PC-96 Vitez

11.9.2021.   JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

6.9.2021.   Čestitka za početak nove školske godine

2.9.2021.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

31.8.2021.   Načelnik općine Jakšić iz Republike Hrvatske sa suradnicima posjetio Općinskog načelnika

30.8.2021.   ŠAHOVSKI KLUB VITEZ 2013 POBJEDNIK PRVENSTVA ŠAHOVSKOG SAVEZA HERCEG BOSNE

23.8.2021.   IZMJENA I PRODUŽENJE TRAJANJA JAVNOG POZIVA ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021.GODINU

11.8.2021.   INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

18.8.2021.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

4.8.2021.   JAVNI POZIV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

29.7.2021.   Uručene plakete i priznanja Općine Vitez