Objavljeno: 14.12.2017.

Prezentacija aktivnosti koalicije "Razumijevanje" iz Viteza

Godine 2013. OSCE Misija u BiH je okupila određeni broj NVO-a s područja općine Vitez s ciljem jačanja društvene povezanosti, promoviranja tolerancije, borbe protiv mržnje i predrasuda, te je podržala uspostavu koalicije NVO-a Razumijevanje Vitez.
Iste godine je ostvarena suradnja s općinskim vlastima te kao rezultat te suradnje Općina Vitez je usvojila Općinski akcioni plan kohezije u zajednici, među prvim općinama u BiH.
Koalicija uz snažnu podršku OSCE Misije u BiH i općine Vitez nastavlja s raznim aktivnostima s ciljem promocije tolerancije, suživota, izgradnji društva bez predrasuda pogotovo kada govorimo o nacionalnim manjinama ili osobama s invaliditetom, jer sve međusobne razlike ne smiju biti prepreka zajedničkom životu.
Na sastanku koji se održao 13.12.2017. godine u prostorijama Centra za mlade, načelnik općine Vitez, šef terenskog ureda OSCE Msiije u BiH s sjedištem u Travniku, predstavnici općinske administracije, članovi koalicije Razumijevanje, kao i simpatizeri su se podsjetili svih aktivnosti koje su se implementirale u protekle 4 godine s posebnim osvrtom na 2017. godinu, te su iznijeli  viđenje o radu koalicije i ideje za buduće projekte.
Na sastanku su se s prigodnim riječima obratili načelnik općine i predstavnik OSCE Misije, koji su naglasili da postoji potreba snažno ojačati komunikaciju civilnog društva s ciljem ostvarivanja ideja ili radi rješavanje zajedničkih pitanja. U toku sastanka je predstavljen novi logo koalicije, pod kojim će članovi i simpatizeri djelovati u narednom periodu.Služba za društvene djelatnosti
 

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama