Objavljeno: 16.12.2017.

POZIV na "Priprema zemljišta za uzgoj poljoprivrednih kultura uz sistem kontrole plodnosti tla"

Pozivaju se svi zainteresovani, fizička i pravna lica s područja općine Vitez za javnu prezentaciju  Priprema zemljišta za uzgoj  poljoprivrednih  kultura uz sistem   kontrole plodnosti tla" a koja će se održati 20.12.2017. godine (srijeda) u 11 sati u sali Općine Vitez .
Organizator prezentacije je Služba za poduzetništvo i lokalni razvoj i Federalni zavod za agropedologiju Sarajevo.
Sadržaj prezentacije je slijedeći:

• Šta je plodnost tla?
  • Značaj analize plodnosti tla,
  • Kada treba obavljati kontrolu plodnosti tla?
  • Kako se vrši uzorkovanje tla, metode?
  • Pribor za uzimanje uzoraka,
  • Obilježavanje uzoraka tla,
  • Kako i kome dostaviti uzorke za analizu.
  • Šta se analizira u uzorcima tla (koji parametri),
  • Primjena mineralnih i organskih gnojiva (meliorativna gnojidba).
  • Pravilna primjena zemljišta (osnovna obrada, osnovna gnojidba , meliorativna gnojidba).

Za sve detalje i dodatne informacije otvoreni su kontakt telefoni Službe za poduzetništvo i lokalni razvoj Općine Vitez, kontakt osoba Sivro Jusuf  030 718 217.

Služba za poduzetništvo i lokalni razvitak