Objavljeno: 27.12.2017.

Donacija Ambasade Republike Bugarske uz sufinansiranje Općine Vitez za projekat „Rekonstrukcija kupatila i igrališta dječjeg obdaništa u Vitezu“

U šestom mjesecu 2017. godine Općina Vitez je kod Ambasade Republike Bugarske aplicirala sa prijedlogom projekta „Rekonstrukcija kupatila i igrališta dječjeg obdaništa u Vitezu“. Glavni cilj projekta je stvoriti bolje uslove za normalan rast i razvoj djece predškolskog uzrasta.
Projekat je odobren u iznosu od cca. 42.000,00 KM od čega će Ambasada Republike Bugarske donirati nepovratna sredstva u iznosu 38.000,00 KM, a Općina Vitez će sufinansirati projekat sa 4.000,00 KM.
Uz prisustvo Ambasadorice Avgustine Tzvetkove-Karabascheve, direktorice dječjeg obdaništa Vitez i predstavnika Općine Vitez dana 20.12.2017. u prostorijama Ambasade Republike Bugarske potpisan je Ugovor o dodjeli nepovratne finansijske pomoći.
 

SLUŽBA ZA PODUZETNIŠTVO I LOKALNI RAZVOJ