Objavljeno: 12.1.2018.

OPĆINA DONIRALA PAKETE POMOĆI ZA ROMSKU POPULACIJU

Općinski načelnik Tomislav Bošnjak Matić je u suradnji sa romskim udruženjem ''Romano Zuralipe'' i njegovim predsjednikom Sabahudinom Tahirovićem,podijelio pakete hrane i higijenskih potrepština za 150 romskih obitelji u naselju Sofa i Očice.
To je još jedna u nizu aktivnosti koje Općina Vitez čini za svoje rome.
 
Obraćajući se nazočnim stanovnicima tih naselja iskazao je spremnost da i dalje radi na poboljšanju životnih uvjeta  roma,obuhvatajući sve segmente,infrastrukturu,socijalnu zaštitu,zdravstvo,upošljavanje,obrazovanje,kulturu i dr.
Naglasio je i potrebu izrade Akcioniog plana za rome koji će omogućiti sustavno planiranje i iznalaženje sredstava te  brže rješavanje prioritetnih problema i projekata u ovim naseljima.
Predsjednik Udruženja iskazao je u ime svih roma zahvalnost načelniku i općini na razumijevanju i podršci koju pružaju tijekom cijele godine ovoj populaciji.
 
 

                                                                             Služba za društvene djelatnosti