Objavljeno: 18.1.2018.

Predstavnici UNDP-a u posjeti općini Vitez

Općina Vitez jedna je od 21 općine i gradova koji su izabrani u Regionalnom programu lokalne demokracije na Zapadnom Balkanu –ReLOaD.
Cilj ReLOaD projekta je jačanje partnerstava između lokalnih vlasti i civilnog društva širenjem  modela transparentnog finansiranja projekata organizacija civilnog društva iz proračuna jedinica lokalne samouprave.
Projektom se nastoji osigurati veće građansko učešće u procesima donošenja odluka i unaprijediti pružanje javnih usluga za sve građane u lokalnim zajednicama.
S ciljem jačanja partnerskih odnosa jučer (17.01.2018.g.) upriličen je sastanak Općinskog načelnika i suradnika sa predstavnicama UNDP-a, Brankom Matić, Sanjom Bokun i Selmom Osmanagić-Agović.
Na ovom sastanku dogovorene su naredne aktivnosti koje će u veljači biti prezentirane organizacijama civilnog društva, vijećnicima, sa kojima će općina Vitez zajedno implementirati prioritete za  razvoj lokalne zajednice, a koji se temelje na Strategiji razvoja općine Vitez za razdoblje 2014.-2020.godina.

Općinski načelnik je iskoristio priliku i zahvalio donatoru za svu podršku, naglasivši da će se obveze koje je općina preuzela ovim projektom ispoštovati u cjelosti.

Služba za društvene djelatnosti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama