Objavljeno: 14.2.2018.

Maškare u Vitezu

Pokladni utorak je posljednji dan prije  Pepelnice, odnosno Čiste srijede koji označava početak Korizme.
Na pokladni utorak veliki broj maškara u defileu prošao je našim ulicama, a defile je  organizirao HKD'' Napredak'' u suradnji sa dječjim vrtićem, školama,  plesnim i pjevačkim grupama te brojnim građanima.
Nekoliko maskiranih skupina krenulo je već ranom zorom u obilazak javnih ustanova, poduzeća  i firmi kako bi pjesmom, svirkom i šalama podsjetili na poklade i običaje koji se u našem kraju njeguju već dugi niz godina.
Okupljanje maškara bilo je u poslijepodnevnim satima ispred Gradske sportske dvorane odakle je kolona maškara predvođena članovima HKD Napredak zajedno sa strašnim zmajem  krenula kroz grad te pjesmom i svirkom pozdravljala oduševljene građane.
Centralna manifestacija održana je u Gradskoj sportskoj dvorani uz bogat kulturno zabavni program.
 
 
 

SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI