Objavljeno: 12.4.2016.

BZK”PREPOROD” VITEZ SVEČANOM AKADEMIJOM OBILJEŽIO 25.GODINA POSTOJANJA

Svečana akademija Bzk"Preporod" Vitez koja je održana u sklopu obilježavanja 25.godišnjice od formiranja udurženja bila je prilika da se sumiraju rezultati koji su postignuti u periodu 1990 - 2015 godina.
Prigodnim kulturno-umjetničkim programom članovi i članice BZK"Preporod" Vitez prisjetili su se bogate historije i svega onoga što ovu instituciju čini uspješnom i prepoznatljivom u gradu Vitezu ali i širom Bosne i Hercegovine.
Uz veliki broj zvanica i gostiju iz javnog, političkog, vjerskog i kulturnog života od kojih posebno treba istaknuti dolazak i predavanje predsjednika BZK"Preporod" Bosne i Hercegovine, prof.dr.Senadina Lavića, koji je i ujedno počasni građanin opžine Vitez, akademiju su svojim programom uveličali i članovi i članice Bošnjačke nacionalne zajednice grada Zagreba i Zagrebačke županije.
"Ovom prilikom zahvaljujemo se svim našim gostima, prisutnoj publici, zvanicama, našim članovima (bivšim,počasnim  i aktivnim), našim roditeljima i prijateljima što su svojim dolaskom uveličali ovaj događaj. Posebnu zahvalnost upućujemo gostima iz Zagreba koji su prihvatili naš poziv i svojim programom uljepšali akademiju.
Hvala i općini Vitez koja je finansijski podržala realizaciju događaja kao i OD"Behar" Stari Vitez, DVD Stari Vitez, Policijskoj stanici Vitez, Medžlisu islamske zajednice Vitez i svima drugima koji su dali svoj doprinos da akademija protekne onako kako smo i planirali. Posebne čestitke upućujemo svim članovima BZK"Preporod" Vitez koji su svojim angažmanom pokazali kako se voli,cijeni i poštuje vlastita tradicija i kultura čime su pokazali da će Preporod i u narednih 25.godina i više sigurno biti institucija koja će se na pravi način boriti za kulturni identitet Bošnjaka."

Izvor : BZK“Preporod“ Vitez
Vitez, 11.04.2016.