Objavljeno: 20.3.2018.

ŠAHOVSKI PRVAK OSNOVNIH ŠKOLA OPĆINE VITEZ

Na odigranom turniru koji se održao u prostorijama ŠK Vitez 2013 u Gradskoj sportskoj dvorani učestvovalo je 6.osnovnih škola
1.OŠ Vitez  2.OŠ Vitez1  3.OŠ Kruščica 4.OŠ Dubravica  5.OŠ VitezII 6.OŠ Nova Bila
Poslije velike borbe i ujednačene igre OŠ Vitez je osvojila 1.mjesto u sastavu:
1.Grabus Emanulah
2. Harun Šehić
3.Muhamed Abdić
4.DŽenan Mujkić
Treba istaći da je na trećoj ploči  Muhamed Abdić osvojio pet bodova iz pet partija  i tako doprinio osvajanju prvog mjesta svojoj školi.
Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Vitez 1u sastavu:
1.Marjanović Ivan
2.Šarić Luka
3.Vuk David
4.Maleš Sara
Ekipa Vitez 1 je vodila neizvjesnu borbu do zadnjeg trenutka i završila turnir sa istim brojem bodova kao i OŠ Vitez te po dodatnom kriteriju zauzela drugo mjesto.Za najuspješnijeg igrača je proglašen Ivan Marjanović za osvojenih prt bodova iz pet partija.Na drugoj ploči  Luka Šarić  je osvojio isto fišerovski pet bodova iz pet partija.
Treba istaći da su ova tri najuspješnija igrača nagrađena i da su članovi škole šaha ŠK Vitez 2013.
Teće mjesto osvojila je ekipa OŠ Kruščica u sastavu:
1.Zukan Asmir
2.Hurem Samir
3.Bešo Lejla
4.Hidić Kenan
Prve tri ekipe su dobile zlatne ,srebrne i brončane medalje a pobjednička ekipa OŠ Vitez osvojila je i pehar. Četvrto mjesto je ekipa OŠ Dubravica , peto mjesto OŠ Vitez II ženski sastav i šesto mjesto zauzela je OŠ Nova Bila.
Turnir je otvorila gospođa Marija Grabovac  pomoćnik Načenika općine Vitez koja je podržala i zahvalila se velikom odzivu ovom turniru sa riječima da je šah jedan od ključnih faktora za razvoj djeteta u smislu da povećava razvoj memorije i kombinatorike kazavši da će svaku ovakvu manifestaciju Općina znati prepoznati.Služba za društvene djelatnosti

 

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama