Objavljeno: 19.4.2018.

120 studenata potpisalo ugovore o stipendiranju

U općini Vitez danas je održano svečano potpisivanje ugovora za stipendije.
Svečanosti su nazočili pored brojnih studenata i njihovih roditelja i općinski načelnik, predsjednik općinskog vijeća i pomoćnica načelnika za društvene djelatnosti sa svojim  suradnicima.
U proračunu općine Vitez koji ove godine iznosi 7.522.000,00 KM izdvojeno je  za stipendiranje studenata 120.000,00 KM.
To znači da će 120 studenata primati općinsku stipendiju u vrijednosti od 1.000,00 KM godišnje (10 mjeseci x 100,00 KM mjesečno).
Kriteriji za dodjelu stipendija bili su:

• Uspjeh u školi/studiju,
  • materijalni i socijalni status,
  • godina studija
  • broj djece koja se školuju iz istog domaćinstva
  • deficitarni kadar
Raduje nas činjenica da je unatoč teškom vremenu i manjem proračunu u odnosu na protekle godine,  Općina Vitez imala razumijevanja za potrebe učenika i studenata u njihovom školovanju, te ovu stavku za stipendije nije umanjivala.

SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI