Objavljeno: 14.5.2018.

Koncert vojnih orkestara Oružanih snaga BiH i Republike Austrije u Vitezu

Zajednički koncert na Gradskom trgu u Vitezu 11. 5. 2018. godine održali su vojni orkestri Ministarstva obrane Republike Austrije i Oružanih snaga BiH. Koncert je održan pod pokroviteljstvom ministrice obrane Bosne i Hercegovine Marine Pendeš.
 
Pored predstavnika Ministarstva obrane i Oružanih snaga BiH, koncertu su prisustvovali brigadni general Tomo Kolenda, predsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Marinko Čavara, načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić, vojni ataše Republike Austrije brigadir Michael Pesendorfer, kao i nekoliko stotina građana općine Vitez.
 
Vojnim orkestrima ravnali su pukovnik Tomislav Sušac i pukovnik Dietmar Pranter.
 
Svečani koncert organiziran je prema Planu bilateralno-vojne suradnje između Ministarstva obbrane BiH i Ministarstva odbrane Republike Austrije, što je dokaz dosadašnje dobre saradnje između dvije prijateljske zemlje.