Objavljeno: 18.5.2018.

Otvoren Konzulat Republike Hrvatske u Vitezu

Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u utorak je otvorila Konzulat Republike Hrvatske u Vitezu. 
 
„Ovaj Konzulat znači da Hrvati Lašvanske doline nisu sami i ne samo Hrvati već svi koji žive s vama” riječi su Predsjednice Republike Hrvatske koja je simboličnim presijecanjem vrpce službeno otvorila Konzularni odjel RH u Vitezu.
 
Predsjednica je kazala kako će se nastaviti raditi na poticanju suživota, na poticanju daljnjeg razvoja i prosperiteta jer je osiguravanje, ne samo dobrog posla i socijalnih uvjeta već i pozitivne društvene klime, neophodan uvjet za opstanak i ostanak Hrvata i svih ostalih u Bosni i Hercegovini.
 
„Hrvatska će sa svoje strane nastaviti podupirati kako hrvatski narod sukladno Ustavu i Washingtonskim i Daytonskim ugovorima, tako naravno i BiH kao državu na putu prema Europskoj uniji jer čvrsto vjerujemo da je naša zajednička budućnost upravo u EU.
 
A u međevremenu znajte u svemu što vam treba, Hrvatska je uz vas. Ne samo kroz ovaj Konzulat ovdje u Vitezu već i kroz sve ono što radimo kao hrvatski državnici i dužnosnici. Uvijek mi je drago dolaziti među vas i zahvaljujem vam na toplom i srdačnom dočeku i upućujem vam svima najljepše želje.” poručila je predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović
 
Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara u svom se obraćanju zahvalio državnicima Republike Hrvatske koji su pokazali razumijevanje za stanje u Bosni i Hercegovini, a posebno u Središnjoj Bosni, te što na ovaj način pružaju potporu svim ljudima Središnje Bosne.

„Hrvatska kao članica Europske unije skrbi ne samo za svoje građane koji imaju dokumente Republike Hrvatske nego i za sve ostale na putu BiH prema EU.” kazao je načelnik Općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić, istaknuvši da konzularna djelatnost nije samo izdavanje neophodnih dokumenata već razvijanje i svih ostalih oblika suradnje, gospodarske i kulturne, a već su napravljeni prvi koraci i ja se nadam da će ova suradnja u narednom periodu biti bolja.

Otvaranje Konzulata Republike Hrvatske u Vitezu značajan je doprinos unapređenju bilateralnih odnosa i suradnje sa Republikom Hrvatskom, ali i prilika za sve žitelje Središnje Bosne da jednostavnije i lakše ostvaruju svoja prava.


Svečanom otvaranja Konzulata u Vitezu prisustvovali su, između ostalih predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović, veleposlanik Republike Hrvatske u BiH Ivan Del Vechio, načelnici susjednih općina, te predstavnici Vlade Srednjobosanskog Kantona, predstavnici vlasti i zastupnici sa svih razina vlasti u BiH.
Ostale vijesti

18.2.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

18.2.2020.   Obavijest kandidatima koji su se prijavili na Javni oglas za prijem u radni odnos u JKP“Vitkom“ d.o.o. Vitez

12.2.2020.   J A V N I K O N K U R S za prijem pripravnika sa visokom stručnom spremom u općinski organ uprave Općine Vitez

11.2.2020.   Informacija o nastavku projekta rekonstrukcije vodovodne mreže BP Petrol-Ahmići, općina Vitez

11.2.2020.   Karate klub "Ipon" Vitez uručio zahvalnicu načelniku

31.1.2020.   JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na određeno i neodređeno vrijeme - JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez

29.1.2020.   Poziv na predavanje "Ishrana muznih grla"

28.1.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

27.1.2020.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

22.1.2020.   ODLUKA o izboru kandidata za dodjelu sredstava za podršku poljoprivredi u 2019 godini

21.1.2020.   Javna ustanova DOM ZDRAVLJA VITEZ raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos doktora medicine

21.1.2020.   OBAVIJEST ZA AŽURIRANJE PODATAKA U RPG I RK BAZI

20.1.2020.   J A V N I P O Z I V Izbjeglicama iz Bosne i Hercegovine, raseljenim osobama u Bosni i Hercegovini i povratnicima u Federaciju Bosne i Hercegovine

17.1.2020.   JAVNI OGLAS za izbor kandidata za dodjelu specijalizacije - JU Dom zdravlja Vitez

16.1.2020.   NATJEČAJ za dodjelu studentskih stipendija za školsku 2019./2020. godinu