Objavljeno: 18.5.2018.

Otvoren Konzulat Republike Hrvatske u Vitezu

Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u utorak je otvorila Konzulat Republike Hrvatske u Vitezu. 
 
„Ovaj Konzulat znači da Hrvati Lašvanske doline nisu sami i ne samo Hrvati već svi koji žive s vama” riječi su Predsjednice Republike Hrvatske koja je simboličnim presijecanjem vrpce službeno otvorila Konzularni odjel RH u Vitezu.
 
Predsjednica je kazala kako će se nastaviti raditi na poticanju suživota, na poticanju daljnjeg razvoja i prosperiteta jer je osiguravanje, ne samo dobrog posla i socijalnih uvjeta već i pozitivne društvene klime, neophodan uvjet za opstanak i ostanak Hrvata i svih ostalih u Bosni i Hercegovini.
 
„Hrvatska će sa svoje strane nastaviti podupirati kako hrvatski narod sukladno Ustavu i Washingtonskim i Daytonskim ugovorima, tako naravno i BiH kao državu na putu prema Europskoj uniji jer čvrsto vjerujemo da je naša zajednička budućnost upravo u EU.
 
A u međevremenu znajte u svemu što vam treba, Hrvatska je uz vas. Ne samo kroz ovaj Konzulat ovdje u Vitezu već i kroz sve ono što radimo kao hrvatski državnici i dužnosnici. Uvijek mi je drago dolaziti među vas i zahvaljujem vam na toplom i srdačnom dočeku i upućujem vam svima najljepše želje.” poručila je predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović
 
Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara u svom se obraćanju zahvalio državnicima Republike Hrvatske koji su pokazali razumijevanje za stanje u Bosni i Hercegovini, a posebno u Središnjoj Bosni, te što na ovaj način pružaju potporu svim ljudima Središnje Bosne.

„Hrvatska kao članica Europske unije skrbi ne samo za svoje građane koji imaju dokumente Republike Hrvatske nego i za sve ostale na putu BiH prema EU.” kazao je načelnik Općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić, istaknuvši da konzularna djelatnost nije samo izdavanje neophodnih dokumenata već razvijanje i svih ostalih oblika suradnje, gospodarske i kulturne, a već su napravljeni prvi koraci i ja se nadam da će ova suradnja u narednom periodu biti bolja.

Otvaranje Konzulata Republike Hrvatske u Vitezu značajan je doprinos unapređenju bilateralnih odnosa i suradnje sa Republikom Hrvatskom, ali i prilika za sve žitelje Središnje Bosne da jednostavnije i lakše ostvaruju svoja prava.


Svečanom otvaranja Konzulata u Vitezu prisustvovali su, između ostalih predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović, veleposlanik Republike Hrvatske u BiH Ivan Del Vechio, načelnici susjednih općina, te predstavnici Vlade Srednjobosanskog Kantona, predstavnici vlasti i zastupnici sa svih razina vlasti u BiH.
Ostale vijesti

28.9.2021.   POZIV ORGANIZACIJAMA CIVILNOG DRUŠTVA NA JAVNU RASPRAVU

23.9.2021.   Poziv na javnu raspravu - izdavanje prethodne vodne suglasnosti

17.9.2021.   VIVA FILM FESTIVAL OD 22.09 - 26.09.2021

17.9.2021.   J A V N I P O Z I V za učešće u javnoj raspravi za dodjelu koncesije za izvorište vode za piće “Sedra” u naselju Lupac

16.9.2021.   Promocija druge faze projekta“Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novoodabranih partnerskih jedinica lokalne samouprave

14.9.2021.   Obavijest o održavanju prezentacije trase brze ceste kroz PC-96 Vitez

11.9.2021.   JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

6.9.2021.   Čestitka za početak nove školske godine

2.9.2021.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

31.8.2021.   Načelnik općine Jakšić iz Republike Hrvatske sa suradnicima posjetio Općinskog načelnika

30.8.2021.   ŠAHOVSKI KLUB VITEZ 2013 POBJEDNIK PRVENSTVA ŠAHOVSKOG SAVEZA HERCEG BOSNE

23.8.2021.   IZMJENA I PRODUŽENJE TRAJANJA JAVNOG POZIVA ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021.GODINU

11.8.2021.   INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

18.8.2021.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

4.8.2021.   JAVNI POZIV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU