Objavljeno: 18.5.2018.

Otvoren Konzulat Republike Hrvatske u Vitezu

Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u utorak je otvorila Konzulat Republike Hrvatske u Vitezu. 
 
„Ovaj Konzulat znači da Hrvati Lašvanske doline nisu sami i ne samo Hrvati već svi koji žive s vama” riječi su Predsjednice Republike Hrvatske koja je simboličnim presijecanjem vrpce službeno otvorila Konzularni odjel RH u Vitezu.
 
Predsjednica je kazala kako će se nastaviti raditi na poticanju suživota, na poticanju daljnjeg razvoja i prosperiteta jer je osiguravanje, ne samo dobrog posla i socijalnih uvjeta već i pozitivne društvene klime, neophodan uvjet za opstanak i ostanak Hrvata i svih ostalih u Bosni i Hercegovini.
 
„Hrvatska će sa svoje strane nastaviti podupirati kako hrvatski narod sukladno Ustavu i Washingtonskim i Daytonskim ugovorima, tako naravno i BiH kao državu na putu prema Europskoj uniji jer čvrsto vjerujemo da je naša zajednička budućnost upravo u EU.
 
A u međevremenu znajte u svemu što vam treba, Hrvatska je uz vas. Ne samo kroz ovaj Konzulat ovdje u Vitezu već i kroz sve ono što radimo kao hrvatski državnici i dužnosnici. Uvijek mi je drago dolaziti među vas i zahvaljujem vam na toplom i srdačnom dočeku i upućujem vam svima najljepše želje.” poručila je predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović
 
Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara u svom se obraćanju zahvalio državnicima Republike Hrvatske koji su pokazali razumijevanje za stanje u Bosni i Hercegovini, a posebno u Središnjoj Bosni, te što na ovaj način pružaju potporu svim ljudima Središnje Bosne.

„Hrvatska kao članica Europske unije skrbi ne samo za svoje građane koji imaju dokumente Republike Hrvatske nego i za sve ostale na putu BiH prema EU.” kazao je načelnik Općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić, istaknuvši da konzularna djelatnost nije samo izdavanje neophodnih dokumenata već razvijanje i svih ostalih oblika suradnje, gospodarske i kulturne, a već su napravljeni prvi koraci i ja se nadam da će ova suradnja u narednom periodu biti bolja.

Otvaranje Konzulata Republike Hrvatske u Vitezu značajan je doprinos unapređenju bilateralnih odnosa i suradnje sa Republikom Hrvatskom, ali i prilika za sve žitelje Središnje Bosne da jednostavnije i lakše ostvaruju svoja prava.


Svečanom otvaranja Konzulata u Vitezu prisustvovali su, između ostalih predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović, veleposlanik Republike Hrvatske u BiH Ivan Del Vechio, načelnici susjednih općina, te predstavnici Vlade Srednjobosanskog Kantona, predstavnici vlasti i zastupnici sa svih razina vlasti u BiH.
Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama