Objavljeno: 22.5.2018.

Šahovski klub Vitez 2013 ostvario sjajne rezultate

Milena Bertović osvojila srebrnu medalju u konkurenciji juniorki na 19. kadetskom i juniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine u šahu odigranom u Neumu od 13. 05. do 16. 05. 2018. godine.

Poslije osvojena tri uzastopna prva mjesta u konkurenciji kadetkinja ŠSHB i osvojenog prvog mjesta na Sportskim igrama mladih Bosne i Hercegovine, Milena Bertović je osvojila drugo mjesto na Državnom prvenstvu BiH i tako upisala jedan od najvećih rezultata u svojoj karijeri.

Ovim rezultatom Milena Bertović dobila je priliku sudjelovati na šahovskom Svjetskom prvenstvu juniorki koje će se održati u Istanbulu.

Rezultat natjecateljice Bertović jedan je u nizu uspjeha Škole šaha ŠK Vitez 2013. Na 17. kadetskom i 20. juniorskom prvenstvu Šahovskog saveza Herceg-Bosne odigranom u hotelu „Zenit” u Neumu od 29. 04. do 01. 05. 2018. godine ŠK Vitez 2013 bio najuspješniji klub osvojivši tri zlatne medalje i to: Milena Bertović, Ivan Marjanović i David Vuk, drugo mjesto Irena Marjanović, te četvrto mjesto Domagoj Vuk.

ŠK Vitez 2013 u kontinuitetu nastavlja dobre igre u konkurenciji kadeta i kadetkinja postižući vrhunske rezultate. Pripreme za natjecanje seniorske Prve lige ŠSHB koja će se održati u kolovozu nastavljaju se.