Objavljeno: 15.4.2016.

OPĆINSKI NAČELNIK PRIMIO ODBOJKAŠICE OK ''VITEZ''


Dana 13.4.2016. godine u uredu općinskog načelnika upriličen je prijem odbojkašica Odbojkaškog kluba Vitez.Razlog prijema je osvojeno prvo mjesto u Prvoj ženskoj  ligi FBiH i plasman u Super ligu FBiH.Tom prilikom iskrene čestitke povodom tog uspjeha  uputili su im općinski načelnik Advan Akeljić  i pomoćnica načelnika za društvene djelatnosti Marija  Grabovac .U lijepom i ugodnom druženju sa mladim odbojkašicama i direktoricom kluba profesoricom Elizabetom Križanac, podijeljeni  su utisci sa prvenstva i odigravanja završnice.Riječi je bilo i o  potpori općine  Vitez ovome klubu ulaskom u viši rang,a što je općinski načelnik  iskreno i obećao shodno mogućnostima proračuna. Vrijedno je spomenuti da je ovaj ženski odbojkaški  klub prepoznat po kvaliteti i van općine Vitez te da su osvojili brojne nagrade na turnirima širom BiH kao i van granica BiH,te dobili brojna priznanja na izborima sportaša Općine Vitez i Kantona Središnja Bosna. Razmijenjeni su i skromni darovi kao znak sjećanja na ovaj susret a u prilogu je i saopćenje OK Vitez sa finalnog turnira.

"U subotu, 2. 4. 2016. godine, u Mostaru je odigran finalni turnir za prvaka Prve ženske lige FBiH, u kojem su pored naše ekipe sudjelovale još i ekipe OK „Čelik-R“ iz Zenice i OK „Student“ iz Mostara. Mi smo u obje utakmice protiv navedenih klubova ostvarili ubjedljive pobjede od 3:0 u setovima, čime smo zvanično postali Prvaci Prve 
ženske lige FBiH (u okviru ove lige se natječe 20 klubova), čime smo ujedno ostvarili plasman u SUPERLIGU FBiH za natjecateljsku 2016./2017. sezonu. Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su nas bodrili u dosadašnjem dijelu natjecanja i podržavali u našim nastojanjima da ostvarimo ovaj zapaženi uspjeh. Ovime je natjecateljska sezona za seniorsku ekipu završena, a u narednom periodu nam predstoje pripreme za sljedeću sezonu koja će svakako biti zanimljiva i atraktivna, zbog većeg kvaliteta ekipa koje sudjeluju. Nadam se da ćemo našim vjernim navijačima i ubuduće pružiti puno lijepih trenutaka uz dobru igru."
 
Želimo im  da i dalje nižu ovakve dobre uspjehe a vjerujemo da neće izostati ni potpora lokalne zajednice. 
 
SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI

 

Ostale vijesti

17.9.2021.   VIVA FILM FESTIVAL OD 22.09 - 26.09.2021

17.9.2021.   J A V N I P O Z I V za učešće u javnoj raspravi za dodjelu koncesije za izvorište vode za piće “Sedra” u naselju Lupac

16.9.2021.   Promocija druge faze projekta“Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novoodabranih partnerskih jedinica lokalne samouprave

14.9.2021.   Obavijest o održavanju prezentacije trase brze ceste kroz PC-96 Vitez

11.9.2021.   JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

6.9.2021.   Čestitka za početak nove školske godine

2.9.2021.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

31.8.2021.   Načelnik općine Jakšić iz Republike Hrvatske sa suradnicima posjetio Općinskog načelnika

30.8.2021.   ŠAHOVSKI KLUB VITEZ 2013 POBJEDNIK PRVENSTVA ŠAHOVSKOG SAVEZA HERCEG BOSNE

23.8.2021.   IZMJENA I PRODUŽENJE TRAJANJA JAVNOG POZIVA ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021.GODINU

11.8.2021.   INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

18.8.2021.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

4.8.2021.   JAVNI POZIV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

29.7.2021.   Uručene plakete i priznanja Općine Vitez

28.7.2021.   Obavijest o prestanku snabdijevanja pitkom vodom