Objavljeno: 14.6.2018.

U Općini Vitez održan sastanak o reviziji Akcijskog plana društvene povezanosti

Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini, u suradnji s Koalicijom za borbu protiv mržnje „Razumijevanje“ iz Viteza organizovala je ove srijede sastanak u Općini Vitez na kojem je razgovarano o reviziji Akcijskog plana društvene povezanosti.

Na sastanku su sudjelovali predstavnici Općine Vitez, policije, te nevladinih organizacija.
 

Nikolina Tomas, predstavnica OSCE-a Travnik kazala je da je „svrha sastanka izvršiti ocjenu dosadašnje implementacije Akcijskog plana, te u skladu s tim predložiti potrebne izmjene i planirati naredne aktivnosti.”

Marija Grabovac pomoćnik načelnika općine Vitez za društvene djelatnosti istaknula je kako će općina Vitez nastaviti raditi na Akcijsknom planu.

Učešće su uzeli i članovi udruženja „Mladi Romi“ iz Viteza koji su ujedno jedni od organizatora koalicije „Razumjevanje“.

Akcijski plan društvene povezanosti je planski dokument jedinica lokalne samouprave, koji ima za cilj upostavu mehanizama za adresiranje incidenata motivisanih predrasudama, kao i jačanje veza između različitih segmenata lokalne zajednice.