Objavljeno: 20.6.2018.

U Vitezu održana obuka Sudjelovanje građana u procesu donošenja odluka

U velikoj sali Općine Vitez danas je održana obuka „Sudjelovanje građana u procesima donošenja odluka zakonodavnih i izvršnih tijela vlasti u lokalnoj samoupravi”.

 

U obuci su sudjelovali vijećnici Općinskog vijeća Vitez, te djelatnici Općine. Cilj obuke je pružiti dodatno znanje i alate u procesima jačanja suradnje i komunikacije s građanima.

 

Predavač dr. sc. Drago Martinović istaknuo je kako postoje brojne forme sudjelovanja građana u lokalnoj samoupravi, od sudjelovanja na lokalnim izborima do uključivanja u javne rasprave, zborove građana. „Vršenje vlasti i neposrednim sudjelovanjem građana čini temelj lokalne samouprave.”, poručio je Martinović.

 

Obuka o sudjelovanju građana u procesu donošenja odluka u Vitezu i deset drugih partnerskih općina realizirana je uz potporu Saveza općina i gradova Federacije Bosne i Hercegovine, a u okviru projekta „Podrška razvoju uslužno orijentirane lokalne samouprave u Federaciji Bosne i Hercegovine“ koji se dio ReLOaD projekta.

 

Regionalni program lokalne demokracije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) je inicijativa Europske unije koju implementira UNDP. Cilj ovog programa je jačanje partnerstva između lokalnih vlasti i civilnog društva koje se nastoji postići širenjem uspješnog modela financiranja projekata civilnog društva iz proračuna lokalne samouprave. 

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama