Objavljeno: 2.7.2018.

Predstavnici šest općina iz Središnje Bosne na konferenciji o upravljanju otpadom u Leipzigu

Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić, zajedno s načelnicima općina i direktorima komunalnih poduzeća iz Viteza, Travnika, Novog Travnika i Busovače posjetili su grad Leipzig, gdje je održan nastavak razgovora i traženje najboljeg rješenja za zbrinjavanje otpada u Lašvanskoj dolini.

 

Izaslanstvo iz Središnje Bosne tijekom ove radne posjete obišlo je postrojenja Centralne deponije Cröbern (ZDC) i mehaničko biološko postrojenje za preradu otpada (MBA), te su upoznati s konceptom i načinima gospodarenja otpadom. U suradnji njemačkih partnera i lokalnih zajednica ova bi inicijativa u budućnosti dovela do integriranog koncepta gospodarenja otpadom u Središnjoj Bosni, koji će usvojiti općinska vijeća u drugoj fazi projekta i odobriti kantonalna vlada.

 

Koncept održivog gospodarenja otpadom za općine u BiH (BuHAWK17) je projekt koji provodi tvrtka WEICHERT CONSULT u suradnji s tvrtkom T & T business consulting GmbH & Co.KG i InfraRes GmbH, a u pratnji Instituta za infrastrukturu i upravljanje resursima (IIRM) Sveučilišta u Leipzigu.

 

Projekt Promicanje korištenja održive okolišne infrastrukture u kontekstu međusobne suradnje općina u Bosni i Hercegovini koristi primjer regija s oko 150.000 stanovnika, te u tom kontekstu daje preporuke za uspostavu modernog odvajanja otpada i njegovu obradu.


O realizaciji ovog projekta, te o fazama razvoja projekta detaljnije će se govoriti na konferenciji za novinare najavljenoj u srijedu, 04. 07. 2018. u Travniku.
 

Ostale vijesti

23.9.2021.   Poziv na javnu raspravu - izdavanje prethodne vodne suglasnosti

17.9.2021.   VIVA FILM FESTIVAL OD 22.09 - 26.09.2021

17.9.2021.   J A V N I P O Z I V za učešće u javnoj raspravi za dodjelu koncesije za izvorište vode za piće “Sedra” u naselju Lupac

16.9.2021.   Promocija druge faze projekta“Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novoodabranih partnerskih jedinica lokalne samouprave

14.9.2021.   Obavijest o održavanju prezentacije trase brze ceste kroz PC-96 Vitez

11.9.2021.   JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

6.9.2021.   Čestitka za početak nove školske godine

2.9.2021.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

31.8.2021.   Načelnik općine Jakšić iz Republike Hrvatske sa suradnicima posjetio Općinskog načelnika

30.8.2021.   ŠAHOVSKI KLUB VITEZ 2013 POBJEDNIK PRVENSTVA ŠAHOVSKOG SAVEZA HERCEG BOSNE

23.8.2021.   IZMJENA I PRODUŽENJE TRAJANJA JAVNOG POZIVA ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021.GODINU

11.8.2021.   INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

18.8.2021.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

4.8.2021.   JAVNI POZIV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

29.7.2021.   Uručene plakete i priznanja Općine Vitez