Objavljeno: 9.7.2018.

U Vitezu održana 8. Smotra folklora Nadiočka folklorna večer

Uz mnogo pjesme i plesa u Vitezu je u subotu održana 8. Smotra folklora Nadiočka folklorna večer na kojoj su, pod pokroviteljstvom Općine Vitez, nastupili KUD-ovi iz Žepča, Vionice, Čapljine, Kupresa i Metkovića, te viteški KUD Topala i pjevačka skupina Krčevljani.

Nakon svečanog mimohoda svih sudionika ove smotre, Nadiočku folklornu večer otvorio je predsjednik KUD Topala, Josip Jukić koji je poželio bobrodošlicu svim gostima, a sve nazočne je pozdravila i uputila riječi dobrodošlice zastupnica u Parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine, Slavica Josipović.

KUD Topala, organizacijom 8. po redu Nadiočke folklorne večeri, i ove je godine pokazalo da tradiciju i kulturu u Središnjoj Bosni od zaborava čuvamo zajedničkim trudom.