Objavljeno: 24.8.2018.

Održan sastanak predsjednika općinskih vijeća četiri općine Središnje Bosne

U Vitezu je danas održan sastanak predsjednika općinskih vijeća četiri općine Središnje Bosne: Vitez, Travnik, Novi Travnik i Busovača.

Na sastanku se razgovaralo o realizaciji projekta „Samoodrživo zbrinjavanje otpada” u četiri općine Kantona Središnja Bosna.

U razgovorima su sudjelovali i predstavnici Društva Leipzig – Travnik, te stručnjaci iz Njemačke.

Koncept održivog gospodarenja otpadom za općine u BiH (BuHAWK17) je projekt koji provodi tvrtka WEICHERT CONSULT u suradnji s tvrtkom T & T business consulting GmbH & Co.KG i InfraRes GmbH, a u pratnji Instituta za infrastrukturu i upravljanje resursima (IIRM) Sveučilišta u Leipzigu.

Projekt Samoodrživo zbrinjavanje otpada daje preporuke za uspostavu modernog odvajanja otpada i njegovu obradu za četiri općine u Središnjoj Bosni.