Objavljeno: 31.8.2018.

U Vitezu potpisani ugovori za programe i projekte Vlade Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini

Danas je u Kongresnoj dvorani Franšiznog centra u Vitezu održan svečani program povodom potpisivanja ugovora za programe i projekte Vlade Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini.

Zvonko Milas, predstojnik Državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske u svom je obaćanju kazao da “projekti koje Vlada RH financira su samo neki od modela kako bismo bili posvećeniji jedni drugima, još se bolje povezali kako bismo osigurali dostojanstven život generacijama koje tek dolaze".

 

U 2018. godini iz državnog proračuna Vlade RH u BiH je uloženo 24 milijuna kuna za 105 programa i projekata na prostoru cijele BiH, i to za područje kulture 31 projekt, za područje obrazovanja i znanosti 23 projekta, za područje zdravstva 16 projekata i za ostala područja 35 projekata.

Među navedenim projektima je i donacija od 65.000 KM Domu zdravlja Vitez za nabavku vozila hitne pomoći.

Na svečanosti su sudjelovali mnogobrojni gosti, predstavnici svih razina vlasti, predstavnici kulturnog i gospodarskog života, te dobitnici potpora.