Objavljeno: 4.9.2018.

Završen projekt utopljavanja zgrade Srednje škole Vitez

Ovaj tjedan završava se realizacija projekta utopljavanja zgrade Srednje škole Vitez u Vitezu.

Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić s ravateljima Borisom Marjanovićem i Seadom Hrustićem obišao je radove.

Na zgradi Srednje škole izvršena je termoizolacija vanjskih zidova-postavljanje toplotne fasade, zamjena dotrajale i energetski neefikasne vanjske stolarije.

Projekat je realiziran sredstvima Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova Kantona Središnja Bosna sa 34.000 KM i Federalnog ministarstva prostornog uređenja sa 40.000 KM.

Izvođenje radova izrade termofasade na Srednjoj školi Vitez, te dodatnih nepredviđenih radova utopljavanja objekta vrši GPUD SIGMA-SK doo Zenica.

Ravnatelj Srednje škole Vitez, Boris Marjanović kazao je kako je ovo najznačajniji projekt od izgradnje škole 1954/1955. godine.

Projektom je, kako kaže, obuhvaćena i zamjena dotrajale vanjske stolarije, što će posebno utjecati na lakše zagrijavanje zgrade.

Realizirani radovi na objektu Srednje škole Vitez imaju višestruki značaj: poboljšanje uvjeta za boravak djece, rješenje problema efikasnijeg zagrijavanja, smanjenje potrošnje energije i racionalizacija troškova.