Objavljeno: 4.10.2018.

Rekonstrukcija primarne vodovodne mreže kod Srednje škole Vitez

U zoni Vitez Centar I. u općini Vitez u tijeku su radovi na rekonstrukciji primarne vodovodne mreže na dionici caffe Magnet - crkva sv. Juraja. Projekt rekonstrukcije vrijedan je 461.350 KM i realizira se u sedam faza.

Trenutno se izvode radovi završne faze ovog projekta, na dionici kod Srednje škole Vitez, za čiju je reaizaciju izdvojeno 50.757,06 KM.

Općina Vitez opskrbljuje se pitkom vodom koja prolazi kroz 40 godina stare azbestno-cementne cijevi. U vrijeme izgradnje vodovoda u Vitezu, ovo je bio najkvalitetniji dostupan materijal. Valja naglasiti da je vodovodna mreža kojom se općina Vitez snabdijeva sa rezervoara Gradina izvedena 1969/1972 godine.

 

Ovaj je projekt dio planske aktivnosti razvoja i poboljšanja cjelokupnog vodovodnog sustava na području općine Vitez. Stupanj pokrivenosti vodosnabdijevanja iz javnog vodovoda u ovom trenutku ne zadovoljava u potpunosti potrebe krajnjih korisnika, a rekonstrukcijom ove dionice riješio bi se problem gubitaka u vodovodnoj mreži.

 

Ova dionica, ukupne dužine oko 1.586,00 m, predviđena je za rekonstrukciju prvenstveno zbog neodgovarajućeg profila, ali i zbog starosti postojećeg cjevovoda.

 

Prilikom odabira novog cijevnog materijala vođeno je prvenstveno računa o vijeku trajanja, načinu ugradnje i samom održavanju cjevovoda. Sav novougrađeni materijal, od vodovodnih armatura do cijevi, ima certifikate o funkcionalnoj i zdravstvenoj ispravnosti, odnosno zadovoljavati zahtijevane norme o ispravnosti i korištenju.

 

Cjevovod se dijeli na kraće probne dionice, dok se cijevi zatrpavaju koliko je potrebno da ne dođe do pomjeranja položaja cijevi i fazonskih komada, što je uzrokovalo da se ovaj projekt realizira u sedam faza.

 

Radove vodi i nadzire Služba za poduzetništvo i lokalni razvoj Općine Vitez. 

Ostale vijesti

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama

29.5.2019.   USPJEŠNO ZAVRŠEN PROJEKAT ''RASTIMO ZAJEDNO UZ KOŠARKU-ŠKOLOM KOŠARKE ZA ZDRAVO DJETINJSTVO''

24.5.2019.   POZIV NA PRIJAVU U RAD FORUMA

24.5.2019.   INFORMACIJA o implementaciji projekta „IZGRADNJA PUTNE INFRASTRUKTURE U PODUZETNIČKOJ ZONI PC 96-II“

22.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na Informativnom sastanku - Otvorenom danu i prvoj mentorskoj sesiji koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

17.5.2019.   Potpisani ugovori o stipendiranju

17.5.2019.   Javni pozivi Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije

17.5.2019.   Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na treningu „Upravljanje projektnim ciklusom“ koji organiziraju ReLOaD projekat i Općina Vitez

29.5.2019.   JAVNI POZIV ORGANIZACIJAMA CIVILNOG DRUŠTVA/NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA ZA PREDAJU PRIJEDLOGA PROJEKATA

13.5.2019.   J A V N I O G L A S za prodaju neizgrađenog građevnog zemljišta u vlasništvu općine Vitez

13.5.2019.   Obavijest za poljoprivredne proizvođače