Objavljeno: 9.10.2018.

Objavljen Javni poziv za dodjelu sredstava za proširenje studentskih standarda

Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke objavilo je Javni poziv za odabir programa i projekata iz oblasti proširenog studentskog standarda, koji će se financirati/sufinancirati iz Proračuna Federacije BiH za 2018. godinu.

Javni poziv objavljen je za:

  1. Poticaj školovanju Roma, državljana Bosne i Hercegovine s prebivalištem na području Federacije Bosne i Hercegovine, koji studiraju na javnim visokoškolskim ustanovama u Bosni i Hercegovini.

  1. Podrška studentima s invaliditetom, državljanima Bosne i Hercegovine s prebivalištem na području Federacije Bosne i Hercegovine, koji studiraju na javnim visokoškolskim ustanovama u Bosni i Hercegovini

Javni poziv se odnosi na studente koji su upisani u akademsku 2018/2019. godinu.

Krajnji rok za dostavljanje prijave je petak 9. studenog/novembar 2018.