Objavljeno: 11.10.2018.

U Vitezu obilježeni Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Danas su u Vitezu obilježeni Dani kruha ili dani zahvalnosti za plodove zemlje. Djeca iz vrtića, osnovnih i srednjih škola, te predstavnici mjesnih zajednica i KUD Napredak iz Viteza na štandovima su izlagali peciva i plodove zemlje kojima su se predstavili posjetiteljima.

Mališani iz viteških vrtića i učenici škola, članovi KUD Napredak, te pjevačka skupina Krčevljani i ove su godine pripremili zabavan program za posjetitelje ove manifestacije.

Obilježavanje manifestacije “Dana zahvalnosti za plodove zemlje” pridonosi cjelovitijem odgoju, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti, podizanju svijesti o zdravoj prehrani.

Manifestacija Dani zahvalnosti za plodove zemlje ili Dani kruha održava se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, ustanovama za odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju.

U Vitezu se, na Gradskom trgu, tradicionalno održava smotra radova na temu kruha i drugih plodova zemlje.